Zrzutka na wydanie kolejnej części „Historii Ruchu Chorzów”. Autorzy proszą kibiców o pomoc

Czwarta część „Historii Ruchu Chorzów” już prawie gotowa i w najbliższych dniach trafi do drukarni. Jednak wydatki związane z jej wydaniem przekraczają planowany budżet otrzymany od Stowarzyszenia Wielki Ruch. Autorzy założyli więc zrzutkę na wydanie książki i proszą o pomoc kibiców Niebieskich.

fot. Historia Ruchu
Zrzutka na wydanie kolejnej części Historii Ruchu Chorzów

„Historia Ruchu Chorzów” powstała nieco przez przypadek. W 2019 r. w piwnicy jednego ze świętochłowickich bloków odnaleziono zaginione archiwum klubu. Były tam m.in. bezcenne dokumenty, stare fotografie i pamiątki.

Pierwsza część historii Niebieskich ukazała się w październiku 2020 r., a klubowe materiały opracował, powołany przy Stowarzyszeniu Kibiców Wielkich Ruch, zespół ds. historii klubu. Autorami są: Piotr Kowalik, Damian Sifczyk oraz Andrzej Godoj. Publikacja została uznana przez czytelników za Sportową Książkę Roku.

Czwarta część „Historii Ruchu Chorzów” już prawie gotowa. Autorzy proszą o wsparcie

Później ukazały się jeszcze dwie części i czas na czwartą. Prawie sześciuset stronicowa książka opisuje historię Ruchu Chorzów z lat 1936-1939. Opowiada również o historii pierwszych gwiazd i legend klubu, zarówno tych na boisku, jak i poza nim. Premiera książki zaplanowana jest na IV kwartał 2023 r. Teraz przechodzi ostatnie prace korektorskie i edytorskie. W ciągu najbliższych dni trafi do składu, a gotowy projekt do drukarni. Jest jednak problem. Finansowy problem.

- Nie będziemy ukrywać, iż wydanie książki jest procesem niezwykle kosztowym. Spodziewane wydatki przy okazji publikacji obecnej części Historii Ruchu Chorzów zdecydowanie przekraczają planowany budżet otrzymany od Stowarzyszenia Wielki Ruch, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Będziemy wdzięczny za wszelką pomoc, aby historia najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w Polsce miała możliwość ujrzenia światła dziennego – apelują autorzy „Historii Ruchu Chorzów”.

Autorzy książki założyli zrzutkę, gdzie kibice Niebieskich mogą wpłacać pieniądze. Cel to zebranie 15 tys. zł. Najbardziej hojni znajdą swoje miejsce na końcu książki. Osoby, które wpłacą co najmniej 100 zł mogą liczyć na zamieszczenie mienia, bądź imienia i nazwiska lub pseudonimu na liście partnerów w specjalnym podziękowaniu umiejscowionym na końcu publikacji. Z kolei ci, którzy wpłacą co najmniej 500 zł będą wyróżnione w szczególny sposób (np. większą czcionką) i dodatkowo otrzymają książkę wraz z dedykacją od autorów.

Link do zrzutki na wydanie czwartek części „Historii Ruchu Chorzów”:

https://zrzutka.pl/tb2fyw

Ruch chorzow historia

Może Cię zainteresować:

„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!

Autor: Redaktor Chorzowski

15/02/2021

Historia Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kolejne cztery lata Niebieskich. Zaprezentowano drugą cześć „Historii Ruchu Chorzów”

Autor: Maciej Poloczek

15/12/2021

Historia ruchu

Może Cię zainteresować:

Niebieskie początki – ukazał się pierwszy tom „Historii Ruchu Chorzów”

Autor: Redaktor Chorzowski

08/10/2020

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon