„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!

Powstała trochę przez przypadek, dzięki znalezisku z jednej z piwnic w Świętochłowicach. Teraz „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1” została wybrana przez czytelników Sportową Książką Roku!

Ruch chorzow historia

Nowa książka o historii Ruchu Chorzów swój początek ma latem 2019 r. Wtedy, w piwnicy jednego ze świętochłowickich domów, grupa zapaleńców odkryła część zaginionego archiwum Niebieskich. Warto podkreślić, że działo się to w momencie największego kryzysu chorzowskiego Ruchu, a klub był bliski likwidacji.

- Właśnie wtedy pojawiły się bezcenne dokumenty, stare fotografie, pamiątki z najbardziej zamierzchłej przeszłości, gdy w niesprzyjających warunkach klub powstawał, walczył o przetrwanie, budował swoją pozycję najpierw w siebie w Hajdukach, potem na Górnym Śląsku wreszcie w całej Polsce, a także daleko poza jej granicami – czytamy w wstępie do książki.

Ruch Chorzów: Gratulujemy i dziękujemy autorom

Znalezisko opracowała grupa historyków i miłośników piłki nożnej skupiona wokół Stowarzyszenia Wielki Ruch. Tak powstała „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1”, które autorami są Andrzej Godoj, Damian Sifczyk i Piotr Kowalik. Publikacja miała swoją premierę w październiku 2020 r., a teraz czytelnicy uznali ją za Sportową Książkę Roku.

- Serdecznie gratulujemy i dziękujemy autorom, którzy na stworzenie tej publikacji poświęcili wiele miesięcy swojego życia, dziękujemy całemu zespołowi historycznemu Ruchu, który robi wszystko, by uratować od zapomnienia naszą dumną historię – czytamy na stronie klubu.

To kolejna książka związana z historią Ruchu Chorzów, która zyskała uznanie czytelników. W plebiscycie na Historyczną Książkę Roku 2019, zorganizowanym przez portale histmag.pl i granice.pl, w kategorii „W rolach głównych”, internauci wybrali „1989” Grzegorza Kopaczewskiego.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Historia ruchu chorzow nagrody

Wyróżnienia dla autorów „Historii Ruchu...

Historia ruchu chorzow

„Historia Ruchu Chorzów” może zostać sportową...

Alojzy lysko

Zmarł Alojzy Łysko, znany piłkarz Ruchu Chorzów...

Niebieskie frelki

Niebieskie Frelki. Która została najładniejszą...

Ruch chorzow 7

Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o...

Mariusz idzik

Najlepszy strzelec Ruchu Chorzów wyłączony co...

Ruch chorzow 9

Ruch Chorzów: Zwycięstwo w przedostatnim sparingu