„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!

Powstała trochę przez przypadek, dzięki znalezisku z jednej z piwnic w Świętochłowicach. Teraz „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1” została wybrana przez czytelników Sportową Książką Roku!

Ruch chorzow historia

Nowa książka o historii Ruchu Chorzów swój początek ma latem 2019 r. Wtedy, w piwnicy jednego ze świętochłowickich domów, grupa zapaleńców odkryła część zaginionego archiwum Niebieskich. Warto podkreślić, że działo się to w momencie największego kryzysu chorzowskiego Ruchu, a klub był bliski likwidacji.

- Właśnie wtedy pojawiły się bezcenne dokumenty, stare fotografie, pamiątki z najbardziej zamierzchłej przeszłości, gdy w niesprzyjających warunkach klub powstawał, walczył o przetrwanie, budował swoją pozycję najpierw w siebie w Hajdukach, potem na Górnym Śląsku wreszcie w całej Polsce, a także daleko poza jej granicami – czytamy w wstępie do książki.

Ruch Chorzów: Gratulujemy i dziękujemy autorom

Znalezisko opracowała grupa historyków i miłośników piłki nożnej skupiona wokół Stowarzyszenia Wielki Ruch. Tak powstała „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1”, które autorami są Andrzej Godoj, Damian Sifczyk i Piotr Kowalik. Publikacja miała swoją premierę w październiku 2020 r., a teraz czytelnicy uznali ją za Sportową Książkę Roku.

- Serdecznie gratulujemy i dziękujemy autorom, którzy na stworzenie tej publikacji poświęcili wiele miesięcy swojego życia, dziękujemy całemu zespołowi historycznemu Ruchu, który robi wszystko, by uratować od zapomnienia naszą dumną historię – czytamy na stronie klubu.

To kolejna książka związana z historią Ruchu Chorzów, która zyskała uznanie czytelników. W plebiscycie na Historyczną Książkę Roku 2019, zorganizowanym przez portale histmag.pl i granice.pl, w kategorii „W rolach głównych”, internauci wybrali „1989” Grzegorza Kopaczewskiego.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon