Znów wandale. Kolejny problem chorzowskiej Jadłodzielni

Chorzów to nie jest przyjazne miejsce dla Jadłodzielni. Społecznicy chcieli tam zamontować naprawioną lodówkę, którą zniszczono tydzień wcześniej. Niestety utrudnili to wandale. - Pomaganie jest fajne, ale wszystko ma swój umiar – zaznaczają w Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans.

fot. FB/Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans
Kolejny problem chorzowskiej Jadłodzielni

Tydzień temu (wtorek, 18 kwietnia 2023 r.) społecznicy z Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans poinformowali, że lodówka chorzowskiej Jadłodzielni „uległa awarii”. Później doprecyzowano, że zniszczone zostały jej drzwi.

Ukradziono gniazdko i kabel zasilający Jadłodzielnię Chorzów

Od tej pory można tam korzystać jedynie z szafy na suchy prowiant. Fundacja naprawiła lodówkę i we wtorek, 25 kwietnia 2023 r., przywiozła ją z powrotem do Chorzowa. Niestety nie udało się jej zamontować, bo na społeczników czekała – jak napisali w mediach społecznościowych – „mała niespodzianka”. Ktoś ukradł gniazdko i metr kabla zasilającego Jadłodzielnię.

- Pomaganie jest fajne, ale wszystko ma swój umiar. Ktoś ewidentnie nie szanuje pracy naszych wolontariuszy – zaznaczyli społecznicy.

Przypomnijmy, że Jadłodzielnia przy ul. 3 Maja 31 w Chorzowie stanęła w styczniu 2022 r. Zasady korzystania z takiej społecznej lodówki są proste: Daj tyle, ile możesz. Weź tylko tyle, ile potrzebujesz.

Wandalizm czy głupota?

Po raz pierwszy chorzowska Jadłodzielnia zniszczona została w maju 2022 r. Na nagraniu z monitoringu widać było dwie młode dziewczyny, które wybiły szybę lodówki i uciekły. - Przykro jak ktoś niszczy coś, w co wiele osób wkłada swoje serducho dla innych. Wybudowanie jednej takiej Jadłodzielni to koszt 7 tys. zł i praca wielu wolontariuszy – informowali wtedy w fundacji. Koszt naprawy wyniosły 1,5 tys. zł.

Po dewastacji sprzed tygodnia Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans podała w mediach społecznościowych, że jej zarząd „poważnie rozważa przeniesienie Jadłodzielni Chorzów w inne miejsce i wyprowadzkę z Chorzowa”. W fundacji dodali, że nic stać ich, by co kilka miesięcy naprawiać lodówkę.

Koniec jadłodzielni w Chorzowie Znów ktoś zniszczył społeczną lodówkę

Może Cię zainteresować:

Koniec jadłodzielni w Chorzowie? Znów ktoś zniszczył społeczną lodówkę

Autor: Maciej Poloczek

18/04/2023

Chorzów zniszczona Jadłodzielnia

Może Cię zainteresować:

Zniszczono Jałodzielnię w Chorzowie. Policja poszukuje dwóch dziewczyn

Autor: Redakcja

08/06/2022

Jadłodzielnia w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie przy ul. 3 Maja stanęła jadłodzielnia. Każdy może skorzystać z tej społecznej lodówki

Autor: Maciej Poloczek

17/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon