Koniec jadłodzielni w Chorzowie? Znów ktoś zniszczył społeczną lodówkę

Chorzowska jadłodzielnia znów została zniszczona. Zarząd Fundacji Piastun rozważa wyprowadzkę z miasta i przeniesienie jej w inne miejsce. - Nie stać nas co parę miesięcy naprawiać lodówkę – informują w mediach społecznościowych.

fot. FB/Jadłodzielnia Chorzów
Koniec jadłodzielni w Chorzowie Znów ktoś zniszczył społeczną lodówkę

Jadłodzielnia przy ul. 3 Maja 31 w Chorzowie stanęła w styczniu 2022 r. Zasady korzystania z takiej społecznej lodówki są proste: Daj tyle, ile możesz. Weź tylko tyle, ile potrzebujesz. Niestety są także osoby, które stosują zasadę: Zniszcz co możesz. I chorzowska jadłodzielnia po raz kolejny została zniszczona.

Jadłodzielnia wyniesie się z Chorzowa? Fundacji nie stać na naprawianie społecznej lodówki

We wtorek, 18 kwietnia 2023 r., Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans poinformowała w mediach społecznościowych, że społeczna lodówka „uległa awarii” (później doprecyzowała, że zniszczone zostały drzwi lodówki). W fundacji dodają, że obecnie można tylko korzystać z szafy na suchy prowiant i mają nadzieję, że lodówkę uda się naprawić. Koszty są niemałe. Jak informują w fundacji „po ostatniej akcji serwis wyniósł nas 1500 zł”.

- Zarząd Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans poważnie rozważa przeniesienie Jadłodzielni Chorzów w inne miejsce i wyprowadzkę z Chorzowa, ponieważ nie stać nas co parę miesięcy naprawiać lodówki – podkreślają.

Jeden z przypadków zniszczenia chorzowskiej jadłodzielni miał miejsce w maju 2022 r. Opublikowano wtedy nagranie z monitoringu, na którym widać dwie młode dziewczyny, które wybijają szybę lodówki i uciekają. - Przykro jak ktoś niszczy coś, w co wiele osób wkłada swoje serducho dla innych. Wybudowanie jednej takiej Jadłodzielni to koszt 7000 zł i praca wielu wolontariuszy – informowali wtedy w fundacji.

Chorzów zniszczona Jadłodzielnia

Może Cię zainteresować:

Zniszczono Jałodzielnię w Chorzowie. Policja poszukuje dwóch dziewczyn

Autor: Redakcja

08/06/2022

Jadłodzielnia w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie przy ul. 3 Maja stanęła jadłodzielnia. Każdy może skorzystać z tej społecznej lodówki

Autor: Maciej Poloczek

17/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon