Zniszczono Jałodzielnię w Chorzowie. Policja poszukuje dwóch dziewczyn

Kolejny głupi akt wandalizmu w Chorzowie. Zniszczono Jadłodzielnię, która mieści przy ul. 3 Maja. Policja poszukuje dwóch dziewczyn.

Jadłodzielnia, czyli lodówka na żywność dla potrzebujących, została zniszczona w poniedziałek, 23 maja 2022 r, o godz. 21.43. Po dwóch tygodniach opublikowano nagranie monitoringu, na którym zarejestrowano zdarzenie. Komunikat w tej sprawie wydała także chorzowska policja.

- Na nagraniu z monitoringu widać jak w pewnym momencie do Jadłodzielni podbiegają dwie prawdopodobnie nieletnie dziewczyny i wybijają szybę lodówki. Po zniszczeniu witryny biegną w dół ulicy 3 Maja – informują mundurowi z Chorzowa.

Starty oszacowano na 1500 zł

Za spowodowanie strat na szacunkową kwotę 1500 zł grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jeśli potwierdzi się, że sprawczynie są nieletnie o ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

- Przykro jak ktoś niszczy coś, w co wiele osób wkłada swoje serducho dla innych. Wybudowanie jednej takiej Jadłodzielni to koszt 7000 zł i praca wielu wolontariuszy – czytamy na stronie chorzowskiej Jadłodzielni w mediach społecznościowych.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o sprawczyniach zniszczenia proszone są o kontakt z policjantami z chorzowskiego komisariatu pod numerem: 47 85 45 610 lub z najbliższą jednostką Policji – numer 112.

Jadłodzielnia przy ul. 3 Maja w Chorzowie stanęła w styczniu 2022 r.

Jadłodzielnia – społeczna i ogólnodostępna lodówka – umiejscowiona jest obok Fundacji „Wiara, Nadzieja, Miłość” przy ul. 3 Maja 31 w Chorzowie. Stanęła tam w styczniu 2022 r. z inicjatywy Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans. Zasady korzystania z niej są proste: Daj tyle, ile możesz. Weź tylko tyle, ile potrzebujesz.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon