Zadyma na Stadionie Śląskim. Policjanci ćwiczyli przed wiosenną rundą Ekstraklasy

Na początku lutego Ekstraklasa wraca na Stadion Śląski. Ruch Chorzów zmierzy się z Legią Warszawa. Na ten mecz oraz pozostałe spotkania rundy wiosennej szykują się także policjanci. We wtorek, 16 stycznia 2024 r., ćwiczyli w Kotle Czarownic.

Poza policjantami z Chorzowa na Stadionie Śląskim ćwiczyli mundurowi z Bielska-Białej, Bytomia, Częstochowy, Katowic, Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór. W Kotle Czarownic doskonalili swoje umiejętności na wypadek zamieszek mogących się pojawić podczas meczów piłki nożnej.

- Mundurowi ćwiczyli szybkie tworzenie szyków policyjnych, sprawne przemieszczanie się, oraz zatrzymania najbardziej agresywnych kibiców. W ich rolę standardowo wcielili się pozoranci, którzy starali się odzwierciedlić zachowanie agresywnego tłumu. Dla urealnienia ćwiczeń policyjny oddział został obrzucony butelkami, a brak reakcji na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, poskutkował użyciem środków przymusu bezpośredniego – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Pierwszy mecz wiosennej rundy Ekstraklasy na Stadionie Śląskim zaplanowano na 9 lutego 2024 r. Tego dnia Ruchu Chorzów zmierzy się w Kotle Czarownic z Legią Warszawa. Spotkanie może obejrzeć ponad 40 tys. kibiców, w tym ponad 4,3 tys. fanów zespołu gości.

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Może Cię zainteresować:

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu: U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2024

Akcja Bezpieczne ferie na chorzowskich drogach

Może Cię zainteresować:

Akcja „Bezpieczne ferie” na chorzowskich drogach. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Autor: Redakcja

15/01/2024

Stadion Śląski Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Sektor gości na Stadionie Śląskim gotowy. Na początek Legia Warszawa

Autor: Maciej Poloczek

11/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon