Sektor gości na Stadionie Śląskim gotowy. Na początek Legia Warszawa

W końcu! W rundzie wiosennej mecze Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim będą się odbywały z udziałem kibiców gości. Przygotowano dla nich ponad cztery tysiące miejsc. Jako pierwsi zajmą je kibicie Legii Warszawa.

fot. Ruch Chorzów
Stadion Śląski Ruch Chorzów

Ruch Chorzów swoje domowe mecze rozgrywa na Stadionie Śląskim już od końca października 2023 r. Do tej pory spotkania odbywały się jednak bez kibiców gości. To zmieni się od początku rundy wiosennej. W czwartek, 11 stycznia 2024 r., poinformowano, że sektor gości w Kotle Czarownic jest już gotowy.

- Zostaliśmy postawieni przed nie lada wyzwaniem. Stadion Śląski nie był przystosowany do meczów Ekstraklasy. Odbywa się tu bardzo dużo koncertów, zawody innych dyscyplin sportowych. Stąd praca, którą wykonaliśmy, a Podręcznik Licencyjny ma swoje wymagania, jak również przepisy przeciwpożarowe, bezpieczeństwa. Wszelkie ruchy musiały być uzgodnione z odpowiednimi służbami. Temperatura meczów będzie duża, a my odpowiadamy za bezpieczeństwo i komfort. Przygotowaliśmy obiekt, wydzieliliśmy specjalne furty, zamontowaliśmy dodatkowe bramy. Całość inwestycji kosztowała nas 1,1 mln zł i dziś możemy cieszyć się, że sympatycy gości będą mogli oglądać mecze na Stadionie Śląskim. Podejrzewam, że wszyscy będziemy przeżywać fantastyczne emocje – zaznaczył Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Mecz Ruch Chorzów – Legia Warszawa na ponad 40 tys. kibiców

Dla kibiców drużyn gości przygotowano na Stadionie Śląskim 4383 miejsca. Jako pierwsi zajmą je kibice Legii Warszawa, która zmierzy się w Kotle Czarownic z Ruchem Chorzów 9 lutego 2024 r. Można się spodziewać kompletu, bo w Warszawie pełna mobilizacja przed meczem z Niebieskimi. - Naszym celem jest oczywiście wykorzystanie pełnej puli wejściówek – czytamy na stronie legioniści.com. Na to spotkanie dostępnych będzie w sumie 40 800 miejsc, więc dla kibiców Ruchu pozostaje 36 417 miejsc.

- Cieszymy się, że w rundzie wiosennej będziemy mogli zapraszać na Stadion Śląski nie tylko kibiców Ruchu i miłośników piłki z regionu, ale też sympatyków naszych rywali. Od lat naszym działaniom zawsze przyświeca prokibicowska postawa, czego daliśmy dowód nieraz. Jesteśmy przekonani, że mecze w Kotle Czarownic nabiorą jeszcze większego kolorytu - stwierdził Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Sprzedaż wejściówek na wiosenne spotkania Ruchu Chorzów już ruszyła. Można nabyć karnety, bilety na mecz z Legią Warszawa oraz dwupak na starcie z Legią i Wartą Poznań. Do niedzieli, 14 lutego 2024 r., bilety na mecz z Legią są w promocyjnych cenach.

Janusz Niedźwiedź Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Nowy trener Ruchu Chorzów: Wymagam odwagi i pasji. Janusz Niedźwiedź chce napisać z zespołem piękną historię

Autor: Maciej Poloczek

08/01/2024

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co z budową stadionu Ruchu Chorzów? Minister sportu nie ma dobrych wiadomości

Autor: Patryk Osadnik

06/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon