Nowy trener Ruchu Chorzów: Wymagam odwagi i pasji. Janusz Niedźwiedź chce napisać z zespołem piękną historię

- Chcę widzieć odważny zespół. Zespół, który się pokazuje do gry. Każdy jest ważną częścią całości, bo jako całość możemy odnosić największe sukcesy – podkreślił nowy trener Ruchu Chorzów, Janusz Niedźwiedź. W poniedziałek, 8 stycznia 2024 r., po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami w roli szkoleniowca Niebieskich.

fot. Maciej Poloczek
Janusz Niedźwiedź Ruch Chorzów

Janusz Niedźwiedź jest trzecim trenerem Ruchu Chorzów w tym sezonie. Pod koniec grudnia 2023 r. zastąpił na tym stanowisku Jana Wosia, który w 6 spotkaniach zdobył z Niebieskimi zaledwie 5 punktów. Nowy szkoleniowiec chorzowskiego zespołu po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek, 8 stycznia 2024 r., i podkreślił, że przyszedł do Ruchu, by wraz z zespołem „napisać piękną historię”. Ta „piękna historia” tym razem to będzie utrzymanie w Ekstraklasie.

Janusz Niedźwiedź: Ten sezon może być wyjątkowy

- Ten sezon może być wyjątkowy. Zeszły sezon pokazał, że potrzebne było 38 punktów, żeby się utrzymać. W poprzednim sezonie mniej. Dzisiaj to jest zgadywanie ile tych punktów będzie potrzeba. Na pewno będzie potrzeba dania z siebie maksa. Zrobienia wszystkiego co możemy, żeby Ekstraklasa była w przyszłym sezonie w Chorzowie – podkreślił Janusz Niedźwiedź.

Nowy trener Niebieskich zaznaczył, że trzeba wzmocnić model gry. Wyposażyć zawodników w narzędzia, by mogli ich używać w trakcie meczu i jak najlepiej funkcjonować na boisku. Mówił o wzmocnieniu w obronie i – jak zaznaczył – nie chodzi tylko o obrońców czy bramkarza, ale o cały zespół. Dodał, że trzeba także poprawić grę w ofensywie – budowanie i rozwijanie akcji, by była większa powtarzalność. Podkreślił, że zespół potrzebuje wzmocnień, a jego rolą jest, by z potencjału każdego zawodnika znajdującego się obecnie w kadrze wyciągnąć maksimum.

- Wymagam odwagi i pasji. Błędy się będą zdarzać i się zdarzają. Wszyscy popełniamy błędy. Ja, jako trener, również będę błędy popełniał, ale odwaga i pasja są dla mnie na pierwszym miejscu. Tego przede wszystkim będę oczekiwał od zespołu - zaznaczył nowy trener Niebieskich.

Janusz Niedźwiedź dodał, że w klubie mocno pracują nad transferami. Podkreślił jednak, że nie chodzi o pośpiech, a o to, by wybrać najlepszych piłkarzy. - Dla mnie idealnie byłoby mieć wszystkich nowych zawodników na treningu już dziś, ale to nie jest koncert życzeń. Trzeba przeanalizować każdy ruch, zastanowić się, by zawodnik pasował do filozofii, którą wyznajemy – stwierdził trener i dodał, że kluczowe jest, by jak najwięcej zawodników zasiliło zespół przed obozem w Turcji, na który Ruch wyjeżdża 20 stycznia 2024 r.

Nowy sztab szkoleniowy Ruchu Chorzów

Skompletowano już także sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Ruchu Chorzów. Asystentami Janusza Niedźwiedzia zostali Karol Szweda i Marcin Zubek, obaj szkoleniowcy współpracowali już z trenerem Januszem Niedźwiedziem w łódzkim Widzewie, uzyskując awans do PKO BP Ekstraklasy i utrzymując się w niej. Za szkolenie bramkarzy będzie odpowiadał Radosław Hołubiec.

- To duża radość i zaszczyt, ale też odpowiedzialność i wyzwanie – mówi Karol Szweda. - Cieszymy się, że już od poniedziałku zaczynamy pracę z zespołem. Skupiamy się już na celach związanych z nadchodzącą rundą – dodaje Marcin Zubek, cytowany przez klubowe media.

W sztabie szkoleniowym Ruchu pozostali trenerzy przygotowania motorycznego Wojciech Grzyb i Jakub Jarosz, trener-analityk Adrian Gach, fizjoterapeuci Filip Czapla i Sebastian Lukaszczyk, lekarz Michał Glogasa, a także kierownik zespołu Andrzej Urbańczyk. Ryszard Kołodziejczyk, dotychczasowy trener bramkarzy, zasilił kadrę Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów Nowy trenerem został Janusz Niedźwiedź

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma nowego trenera. Będzie walczył o utrzymanie w Ekstraklasie

Autor: Maciej Poloczek

29/12/2023

ŁKS Łódź Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów znów zremisował i będzie zimował w strefie spadkowej

Autor: Redakcja

17/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon