Ruch Chorzów znów zremisował i będzie zimował w strefie spadkowej

Kibice liczyli na przełamanie, ale Ruch Chorzów znów zremisował. Mecz z ŁKS-em Łódź zakończył się wynikiem 1:1. Niebiescy mogą się cieszyć, bo uratowali punkt na dwie minuty przed końcem spotkania.

fot. Ruch Chorzów
ŁKS Łódź Ruch Chorzów

To była ostatnia kolejka Ekstraklasy w tym roku. W niedzielę, 17 grudnia 2023 r., Ruch Chorzów jechał do Łodzi po zwycięstwo. Tym bardziej, że ŁKS to jedyny zespół, z którym Niebiescy w tym sezonie wygrali. Było to 28 lipca 2023 r. Od tego czasu głównie remisowali.

- Już od jakiegoś czasu powtarzamy sobie, że następny mecz powinniśmy wygrać, by dać sobie szansę walki wiosną. Spotkanie w Łodzi jest ostatnie z tej serii. Zwycięstwo da nam szansę realnej walki o utrzymanie – mówił przed meczem Jan Woś, trener Ruchu Chorzów, cytowany przez klubowy portal.

ŁKS Łódź – Ruch Chorzów 1:1

Szanse na utrzymanie w Ekstraklasie coraz bardziej się jednak oddalają. Ruch Chorzów zremisował z ŁKS-em Łódź 1:1. Niebiescy mogą się się jednak cieszyć, bo uratowali punkt dwie minuty przed końcem spotkania. W 32. minucie, po strzale Engjella Hoti, prowadzenie objęli gospodarze. Ruch wyrównał dopiero w 88. minucie po główce Przemysława Szura.

- Chciałbym bardzo podziękować drużynie za zaangażowanie, walkę do samego końca. To był dla nas trudny mecz. Wiedzieliśmy, że ŁKS się na nas rzuci i będzie robił wszystko, by ten mecz wygrać. Myślę, że nieźle w niego weszliśmy, ale niestety tylko do momentu straty bramki. Druga część pierwszej połowy należała zdecydowanie do ŁKS-u. Popełniliśmy sporo błędów w rozegraniu, to był moment bardzo trudny dla nas. W przerwie porozmawialiśmy wspólnie, co zrobić, by wyglądało to lepiej. Druga połowa to już był obraz zespołu, który chce wygrać, odrobić straty. Niestety, nie udało się, tylko zremisowaliśmy, a od jakiegoś czasu mówimy, że remisami nie uratujemy Ekstraklasy dla Chorzowa. Punkt to mało, ale w momencie, gdy przegrywasz i widzisz zespół tak zdeterminowany jak nasz, w jakimś stopniu musi cieszyć – stwierdził po meczu Jan Woś, trener Niebieskich, cytowany przez klubowe media.

Ruch Chorzów po 19 kolejkach ma 13 puntów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Za nim jest ŁKS Łódź z 10 punktami, ale ma za sobą tylko 18 spotkań. Najbliższy mecz Niebiescy rozegrają 10 lutego 2024 r. Do Chorzowa przyjedzie wtedy Legia Warszawa.

Albin wira

Może Cię zainteresować:

„Ambicji jest dużo, umiejętności trzeba dołożyć”. Albin Wira o drużynie Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

17/12/2023

Gdzie 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów Przecież premier Morawicki obiecał

Może Cię zainteresować:

Gdzie są obiecane pieniądze na stadion Ruchu Chorzów? Premierowi Morawieckiemu zostało kilka dni

Autor: Maciej Poloczek

08/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon