Ruch Chorzów ma nowego trenera. Będzie walczył o utrzymanie w Ekstraklasie

Nowy trenerem Ruchu Chorzów został Janusz Niedźwiedź, który ostatnio pracował w Widzewie Łódź. Podpisał z klubem z Cichej kontrakt do 30 czerwca 2025 r. i zastąpił na stanowisku Jana Wosia, którego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Nowy trenerem został Janusz Niedźwiedź

Nie tak na Cichej wyobrażano sobie powrót do Ekstraklasy. Po 19 kolejkach Ruch Chorzów ma zaledwie 13 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Niebiescy w tym sezonie wygrali tylko raz – 28 lipca 2023 r. z ŁKS-em Łódź, który jest na ostatnim miejscu. Sytuację miał ratować Jan Woś, który w listopadzie na stanowisku trenera zastąpił Jarosława Skrobacza. Wcześniej był jego asystentem. Niewiele z tego wyszło, więc jest kolejna zmiana. Jana Wosia zastąpił Janusz Niedźwiedź.

- Podjęliśmy tę decyzję po długich analizach i dyskusjach. Nie była łatwa. Drużyna pod wodzą trenera Wosia przegrała tylko jedno spotkanie. Niestety, choć kilka razy było bardzo blisko, zabrakło zwycięstw, a bez nich nie mamy szans na realizację nadrzędnego celu. Nie składamy broni w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Trenerowi Wosiowi dziękujemy za czas spędzony w Ruchu w roli pierwszego, a wcześniej drugiego trenera i życzymy powodzenia. Na pokładzie witamy trenera Niedźwiedzia. Głęboko wierzymy, że Ruch będzie kolejnym klubem, z którym osiągnie sukces – mówi prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski, cytowany przez klubowe media.

Jan Woś to były piłkarz Ruchu Chorzów, który jako drugi trener trafił na Cichą przed sezonem 2021/22 wraz z Jarosławem Skrobaczem. Od 6 listopada 2023 r. prowadził zespół samodzielnie. Pod jego wodzą Niebiescy w 6 meczach zdobyli zaledwie 5 punktów.

- Otrzymując w listopadzie szansę objęcia zespołu miałem świadomość, że po zakończeniu rundy jesiennej nadejdzie czas rozliczeń. W piłce granica między sukcesem a niepowodzeniem bywa bardzo cienka. Przekonaliśmy się o tym w kilku meczach, w których niewiele brakło do upragnionego zwycięstwa i tego, by sytuacja w tabeli oraz odbiór mojej pracy były nieco lepsze. Dziękuję klubowi, współpracownikom i kibicom za wspólne 2,5 roku. Życzę Ruchowi powodzenia w walce o utrzymanie w Ekstraklasie – mówi Jan Woś dla klubowych mediów.

Janusz Niedźwiedź, nowy trener Ruchu Chorzów

Nowym trenerem Ruchu Chorzów został Janusz Niedźwiedź. Czterdziestojednoletni szkoleniowiec ostatnio pracował w Widzewie Łódź, z którym w 2022 roku awansował Ekstraklasy. Z łódzkim klubem rozstał się we wrześniu 2023 roku. Wcześniej awansował do 2. ligi ze Stalą Rzeszów (2019) oraz z Górnikiem Polkowice do 1. Ligi (2021). Ponadto prowadził też Podhale Nowy Targ, Radomiaka i dwukrotnie Jarotę Jarocin.

- Dziękuję klubowi za zaufanie. Być częścią historii Ruchu to wielka nobilitacja, ale też odpowiedzialność. Do zobaczenia na stadionie – mówi nowy szkoleniowiec Niebieskich.

Janusz Niedźwiedź podpisał z Ruchem Chorzów kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. O pełnym kształcie sztabu szkoleniowego klub ma poinformować niebawem.

Ruch chorzow futsal

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów Futsal. Tak teraz nazywa się Clearex Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

22/12/2023

ŁKS Łódź Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów znów zremisował i będzie zimował w strefie spadkowej

Autor: Redakcja

17/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon