Akcja „Bezpieczne ferie” na chorzowskich drogach. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Choć ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczną się dopiero za niecałe dwa tygodnie, to policjanci z chorzowskiej drogówki rozpoczęli już akcję „Bezpieczne ferie”. W poniedziałek, 15 stycznia 2024 r., sprawdzali trzeźwość kierowców. Dwóch z nich straciło prawo jazdy.

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” policjanci w całym kraju kontrolują stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, czas pracy kierowców, uprawnienia kierujących oraz ich stan psychofizyczny i trzeźwość. Choć ferie zimowe jeszcze przed nami, to mundurowi z chorzowskiej drogówki w poniedziałek, 15 stycznia 2024 r., od rana kontrolowali trzeźwość kierowców.

Dwóch kierowców z Chorzowa straciło prawo jazdy

Już kwadrans po godz. 5.00 policjanci zatrzymali w Chorzowie czterdziestopięcioletniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Później w ręce mundurowych trafił trzydziestoośmioletni kierowca Mercedesa, który prowadził w stanie po użyciu alkoholu.

Trzeci z zatrzymanych to dwudziestoczteroletni kierowca, u którego wstępne badania wykazały obecność środków odurzających w ślinie. Mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań. Wszyscy zatrzymani byli mieszkańcami Chorzowa. O ich losie zdecyduje sąd.

Żartowniś z Chorzowa uruchomił Interpol i FBI

Może Cię zainteresować:

Żartowniś z Chorzowa uruchomił Interpol i FBI. W internecie groził zamachem we Wrocławiu

Autor: Redakcja

09/01/2024

Czujny po służbie Policjant z Chorzowa zatrzymał pijaną za kółkiem

Może Cię zainteresować:

Czujny po służbie. Policjant z Chorzowa zatrzymał pijaną za kółkiem

Autor: Redakcja

09/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon