Żartowniś z Chorzowa uruchomił Interpol i FBI. W internecie groził zamachem we Wrocławiu

W internecie pojawiła się informacja o planowanym zamachu terrorystycznym w centrum Wrocławia. Wyłapało to niemieckie biuro Interpolu, które zaalarmowało polską policję. W sprawę zaangażowało się także FBI. Trop zaprowadził ich do Chorzowa.

Żartowniś z Chorzowa uruchomił Interpol i FBI

Służby zostały zaalarmowane w minioną niedzielę, 7 stycznia 2024 r. Niemieckie biuro Interpolu poinformowało Biuro Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji o groźbie przeprowadzenia ataku terrorystycznego w centrum Wrocławia.

Piętnastolatek z Chorzowa zażartował o planowanym zamachu

Taka informacja została zamieszczona na jednej z popularnych platform do udostępniania na żywo rozgrywek komputerowych. W akcję, oprócz niemieckich i polskich służb, zaangażowało się również amerykańskie Federalne Biuro Śledcze. Trop zaprowadził ich do Chorzowa.

- Ustalenia służb wskazały, że autorem gróźb może być pięćdziesięciosiedmioletni mieszkaniec naszego miasta. Chorzowscy i katowiccy kryminalni pojechali do mieszkania mężczyzny. Pod wskazanym adresem zastali zaskoczoną pięcioosobową rodzinę – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Okazało się, że wpis o planowanym zamachu terrorystycznym zamieścił piętnastoletni syn podejrzewanego mężczyzny. Policjantom tłumaczył, że to był to jedynie „głupi, bezmyślny żart” i nie sądził, że ktokolwiek zwróci na niego uwagę.

Policjanci z Chorzowa przypominają, że wywołanie fałszywego alarmu to przestępstwo. Osoba dorosła w takim przypadku mogłaby się liczyć z karą do 8 lat więzienia. O losie piętnastolatka zdecyduje sąd rodzinny.

Czujny po służbie Policjant z Chorzowa zatrzymał pijaną za kółkiem

Może Cię zainteresować:

Czujny po służbie. Policjant z Chorzowa zatrzymał pijaną za kółkiem

Autor: Redakcja

09/01/2024

Akcja Trzeźwość w Chorzowie Znów pijani za kierownicą

Może Cię zainteresować:

Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów pijani za kierownicą

Autor: Redakcja

08/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon