Czujny po służbie. Policjant z Chorzowa zatrzymał pijaną za kółkiem

Na służbie odebrał zgłoszenie pijanej za kółkiem, a po służbie… zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Dyżurny chorzowskiej komendy policji swoją pracę „dokończył” wracając do domu.

fot. KMP w Chorzowie
Czujny po służbie Policjant z Chorzowa zatrzymał pijaną za kółkiem

W minioną sobotę, 6 stycznia 2024 r., około godz. 18.00 dyżurny chorzowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kierującej Fiatem, która miała znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierował na miejsce patrole, które sprawdziły okolice, ale nie napotkały samochodu.

Policjant "dokończył" pracę wracając do domu

Niecałe dwie godziny później dyżurny, który przyjął zgłoszenie o nietrzeźwej kierującej, wracał ze służby do domu. Oczekując na możliwość przejazdu przez skrzyżowanie, zauważył, jak z poprzecznej ulicy wyjeżdża Fiat, którego kolor i numery rejestracyjne pasowały do opisu.

- Mocno zaparowane szyby w samochodzie i widok kobiety za kierownicą utwierdziły naszego policjanta, że to samochód z wcześniejszego zgłoszenia. Dyżurny natychmiast ruszył swoim samochodem za fiatem i poinformował o tym umundurowanych kolegów. Gdy tylko kobieta się zatrzymała, podbiegł do samochodu i uniemożliwił jej dalszą jazdę – relacjonuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Patrol drogówki, który po chwili przyjechał na miejsce, sprawdził stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że kobieta, w wieku 35 lat, ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiada prawa jazdy. Mieszkanka Chorzowa stanie przed sądem, grożą jej trzy lata więzienia.

Akcja Trzeźwość w Chorzowie Znów pijani za kierownicą

Może Cię zainteresować:

Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów pijani za kierownicą

Autor: Redakcja

08/01/2024

Wypadek policja

Może Cię zainteresować:

Nocne utrudnienia na DK79 w Chorzowie. Samochód przewrócił się na bok

Autor: Redakcja

07/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon