Postępy prac przy modernizacji Kanału Regatowego w Parku Śląskim

Kanał Regatowy został już osuszony i nadszedł czas na realizację kluczowej fazy jego modernizacji – informują w Parku Śląskim. Trwa demontaż starych nabrzeży, a wkrótce rozpocznie się remont kładek prowadzących na wyspę.

Modernizacja Kanału Regatowego to jedna z trzech dużych inwestycji realizowanych obecnie w Parku Śląskim (pozostałe to budowa nowej Fali i drugiego odcinka Elki). Ten etap obejmie m.in. remont nabrzeży kanału, wyspy oraz prowadzących na nią kładek, a także odmulenie kanału. Kanał został już osuszony, więc wykonawca przystąpił do demontażu starych nabrzeży, które mają blisko 3 km długości.

- Stan dotychczasowych nabrzeży nie pozwalał na nich doraźny remont, konieczne było ich usunięcie. W ich miejsce zostaną zamontowane prefabrykaty, a w pobliżu mostku beton będzie lany – informują w Parku Śląskim.

Pierwszy etap modernizacji Kanału Regatowego powinien się zakończyć w tym roku

Kolejne prace to remont kładek prowadzących na wyspę. Pod nim stanęły już podpory, a kładki będą podnoszone za pomocą siłowników. Ich metalowa konstrukcja zostanie w pełni odrestaurowana.

Pierwszy etap modernizacji Kanału Regatowego kosztować będzie 17 mln zł i powinien się zakończyć jeszcze w tym roku. Wtedy – jak zapewniają w Parku Śląskim – wrócą tam kajaki i łódki, którymi będzie można pływać do Dużego Stawu. Zostanie też ogłoszony przetarg na drugi etap prac, które będę obejmowały otoczenie kanału.

Umowa na modernizację Kanału Reagtowego w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Podpisano umowę na modernizację Kanału Regatowego w Parku Śląskim. Pierwszy etap zakończy sie w 2023 r.

Autor: Maciej Poloczek

18/01/2023

Park slaski sprzed 60 lat

Może Cię zainteresować:

Park Śląski sprzed 60 lat. Film z wyjątkowymi zdjęciami

Autor: Redakcja

20/02/2023

Parkowa Kolej Wąskotorowa

Może Cię zainteresować:

Co z kolejką wąskotorową w Parku Śląskim? Czy jest szansa na powrót kolejnej atrakcji?

Autor: Maciej Poloczek

24/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon