Podpisano umowę na budowę "Nowej Fali". Kąpielisko ma być gotowe w 2024 roku

W miejscu kultowego, działającego od lat 60. XX wieku, zapomnianego i nieczynnego od 2014 roku kąpieliska "Fala", w niespełna półtora roku ma powstać zupełnie nowy kompleks basenowy. Inwestycja jest warta ponad 135 mln zł.

Na przysłowiowej fali przez blisko 50 lat. W letnie, słoneczne dni, Park Śląski odwiedzały setki entuzjastów aktywnego wypoczynku basenowego. "Fala" okrzyknięta została jednym z najpopularniejszych otwartych kąpielisk w Polsce. To właśnie w Chorzowie, w 1966 roku, powstał pierwszy basen ze sztuczną falą...

Do tego pełnowymiarowe tory olimpijskie, baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie i wieża do skoków. Przez lata, kąpielisko było doskonałym uzupełnieniem bogatej oferty Parku Śląskiego. Teraz, historia ma zatoczyć koło. Wszystko dzięki zamówieniu budowy nowego kąpieliska.

Wraca kultowa "Fala" w Parku Śląskim

Umowę w tej sprawie zawarto dziś, 6 marca 2023 roku, między prezesem Parku Śląskiego Pawłem Bilangowskim, a konsorcjum spółek Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego oraz Transcom i Maximus ZBH. Uroczyste wydarzenie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach.

Zgodnie z założeniem, na terenie nowego kompleksu, odtworzonego w miejscu kultowej "Fali" również nie zabraknie 25-metrowych torów pływackich i niecki z falą. Ponadto, przestrzeń wzbogacą place zabaw dedykowane najmłodszym, a także zjeżdżalnie, skocznie, rwąca rzeka czy specjalne ślizgawki. Wykonawca ma stworzyć także przestrzeń pod strefę gastronomiczną, mały amfiteatr, kasy i przebieralnie. Kąpielisko, jednorazowo ma pomieścić ponad 2 tys. osób.

Na budowę "Nowej Fali" udało się wygospodarować 60 mln zł z budżetu wojewódzkiego. Z kolei kolejne 70 mln zł to dofinansowanie z europejskiego programu JESSICA.

Umowa na modernizację Kanału Reagtowego w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Podpisano umowę na modernizację Kanału Regatowego w Parku Śląskim. Pierwszy etap zakończy sie w 2023 r.

Autor: Maciej Poloczek

18/01/2023

Parkowa Kolej Wąskotorowa

Może Cię zainteresować:

Co z kolejką wąskotorową w Parku Śląskim? Czy jest szansa na powrót kolejnej atrakcji?

Autor: Maciej Poloczek

24/01/2023

Park slaski sprzed 60 lat

Może Cię zainteresować:

Park Śląski sprzed 60 lat. Film z wyjątkowymi zdjęciami

Autor: Redakcja

20/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon