Pingwiny z Chorzowa wróciły na zewnętrzny wybieg. Znów można podziwiać sympatyczne nieloty

Znów można podziwiać pingwiny w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Sympatyczne nieloty po zimowej przerwie, spędzonej w ogrzewanym pawilionie, wróciły na zewnętrzny wybieg i cieszą gości chorzowskiego zoo.

Choć pingwiny kojarzą się przede wszystkim z zimnym klimatem, to nie wszystkie gatunki są przyzwyczajone do minusowych temperatur. To m.in. pingwiny peruwiańskie, zwane pingwinami Humboldta, które mieszkają w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

Pingwiny z Chorzowa nie lubią zimna

W ich naturalnym środowisku, na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej, temperatura nie spada zimą poniżej zera ℃. W naszej strefie klimatycznej warunki są bardziej mroźne, więc chorzowska kolonia nielotów każdą zimę spędza w ogrzewanym pawilonie. Opuściły go w miniony czwartek, 13 kwietnia 2023 r.

- Nasze pingwiny budzą ogromne zainteresowanie. Odwiedzający zoo bardzo się cieszyli, że po zimowej przerwie znów mogą je podziwiać. Wcześniej mieliśmy wiele zapytań kiedy w końcu pojawią się na zewnętrznym wybiegu. Zapewniamy, że zostaną tam do jesieni – mówi Daria Kroczek ze śląskiego zoo.

Pingwiny Humboldta, które są jedną z głównych atrakcji Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, wróciły do Chorzowa w w styczniu 2020 r., po 43 latach nieobecności. Mają to bardzo komfortowe warunki i w październiku 2021 r. wykluło się pierwsze w historii śląskiego zoo młode tego gatunku. To samiec, który otrzymał imię Coco.

Wiosenne zmiany w chorzowskim zoo

Może Cię zainteresować:

Wiosenne zmiany w chorzowskim zoo. Nowe godziny otwarcia i nowe wejście

Autor: Redakcja

03/04/2023

Baby Boom w Śląskim Zoo

Może Cię zainteresować:

Wiosenny baby boom w ląskim Zoo. Wykluły się żółwie, gekony oraz legwany

Autor: Martyna Urban

21/03/2023

Śląskie zoo las deszczowy

Może Cię zainteresować:

Las deszczowy w śląskim zoo. Jest data otwarcia

Autor: Redakcja

26/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon