Wiosenne zmiany w chorzowskim zoo. Nowe godziny otwarcia i nowe wejście

Wraz z nadejściem wiosny zmieniły się godziny zwiedzania Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Uruchomione zostało także nowe, dodatkowe wejście na teren chorzowskiego zoo.

Wiosenne zmiany w chorzowskim zoo

Nowe wejście do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego znajduje się przy Alei Leśnej, obok nowego budynku dyrekcji zoo. W tym punkcie sprzedaż biletów prowadzona jest samoobsługowo w biletomatach. Płatność możliwa jest tylko kartą, a bilet zachowuje ważność w okresie wydrukowanym na bilecie.

- Automaty sprzedają tylko bilety normalne, ulgowe, rodzinne (z kontrolnymi) oraz dla dziecka do lat 3. W dniu realizacji biletu ulgowego należy posiadać przy sobie dokument upoważniający do zniżki – informują w śląskim zoo.

Pozostałe rodzaje biletów, mapy, inne akcesoria można zakupić tylko w kasach zoo. Punkt nie obsługuje sezonowego wynajmu wózków dla dzieci. Obsługuje jednak wszystkie rodzaje biletów, niezależnie do sposobu ich zakupu (on-line, w kasie, automacie).

Nowe godziny otwarcia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Zimą Śląski Ogród Zoologiczny był czynny w godzinach 9.00-16.00. W kwietniu o godzinę dłużej, do 17.00. Ostatnie wejście do zoo - również na podstawie biletów kupionych on-line i w biletomatach - jest możliwe na godzinę przed zamknięciem. Dotyczy to wszystkich wejść. Po zamknięciu kas, bramy pozostają otwarte dla gości opuszczających teren.

Bez zmian działają kasy i wejście przy bramie głównej chorzowskiego zoo. Dodatkowo w kwietniu (w dniach 8, 9, 10,15, 16, 22, 23, 29, 30) otwarta będzie brama boczna zlokalizowana na wprost Alei Dojazdowej (od 1 maja czynna będzie codziennie).

W chorzowskim zoo powstanie nowa lwiarnia

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja w śląskim zoo. Powstanie nowa lwiarnia

Autor: Maciej Poloczek

16/03/2023

Park Śląski

Może Cię zainteresować:

Park Śląski przygotował ankietę. Chcą lepiej zaplanować jego dalszy rozwój

Autor: Redakcja

03/04/2023

Śląskie zoo las deszczowy

Może Cię zainteresować:

Las deszczowy w śląskim zoo. Jest data otwarcia

Autor: Redakcja

26/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon