Las deszczowy w śląskim zoo. Jest data otwarcia

Odrobina Amazonii w Chorzowie. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym powstaje strefa lasu deszczowego Ameryki Południowej. Wyjątkowa ekspozycja będzie dostępna dla gości zoo od czerwca 2023 r.

Strefa lasu deszczowego powstaje w miejscu dawnego pawilonu dla żyraf i nosorożców. Będzie to największy obiekt na terenie chorzowskiego zoo. Zamieszkają w nim m.in. leniwce, mrówkojady czy wydry amerykańskie, a ścieżka zwiedzania będzie dwupoziomowa.

Na całej długości pomieszczenia zaplanowano pomost obserwacyjny, z którego będzie można obserwować gatunki żerujące w koronach drzew. Z kolei na dolnym poziomie zaprojektowano cztery wybiegi wewnętrzne oraz strefę terrariów dla ekspozycji mniejszych gadów i płazów.

Las deszczowy w śląskim zoo będzie dostępny od czerwca 2023 r.

- Las deszczowy w śląskim zoo będzie unikatem. I jak dotąd pierwszym w kraju takim projektem. Obiekt ma być całoroczny. W pomieszczeniach ekspozycyjnych utrzymywany będzie mikroklimat odpowiedni dla lasu deszczowego, tj. temperatura w przedziale od 30 do 35 stopni Celsjusza oraz wysoka wilgotność na poziomie 70-80 procent – podkreślają w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Koszt inwestycji to blisko 18 mln zł. Jak informują w Urzędzie Marszałkowskim wyjątkowa ekspozycja w chorzowskim zoo będzie dostępna dla gości od czerwca 2023 r.

Ucieczka pantery z zoo. Ćwiczenia w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Z chorzowskiego zoo uciekła pantera – usłyszeli policjanci. To pierwsze takie ćwiczenia w Polsce

Autor: Maciej Poloczek

22/02/2023

Chorzów zoo oryksy południowe

Może Cię zainteresować:

Nowi mieszkańcy śląskiego zoo. Zwierzęta przyjechały z Niemiec, a w naturze zamieszkują południe Afryki

Autor: Redakcja

26/01/2023

Śląskie zoo

Może Cię zainteresować:

Rekordowy rok w chorzowskim zoo. Ogród odwiedziło prawie pół miliona gości

Autor: Maciej Poloczek

03/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon