Wiosenny baby boom w ląskim Zoo. Wykluły się żółwie, gekony oraz legwany

20 marca o godzinie 22:24 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. W Śląskim Ogrodzie Zoologiczna ta pora roku rozpoczęła się już nieco wcześniej. Zoo w Chorzowie poinformowało o "fali narodzin". W ostatnim czasie wykluły się tam: żółwie greckie, legwany zielone i kubańskie, gekony badeni oraz felsumy standinga.

W poniedziałek, 20 marca Śląski Ogród Zoologiczny poinformował, że na terenie zoo w ostatnim czasie doszło do tzw. "baby boom", czyli fali narodzin, tym razem wśród gadów. W Chorzowie wykluły się: żółwie greckie, legwany zielone i kubańskie, gekony badeni oraz felsumy standinga.

- Nasze dzieciaki zaczęły już chętnie jeść i dobrze się rozwijają, na razie mieszkają w pomieszczeniach hodowlanych, do których nie możecie zajrzeć, ale za jakiś czas pojawią się w miejscach dostępnych dla zwiedzających - informuje Śląski Ogród Zoologiczny. - Oczywiście dumni opiekunowie doglądają ich i dbają o to, by miały jak najlepsze warunki do rozwoju - dodaje.

Pierwsze w Polsce rosomaki urodziły się w Śląskim Zoo

Śląski Ogród Zoologiczny sukcesywnie powiększa populację zwierząt w chorzowskim zoo. W lutym 2022 roku narodziły się tam pierwsze rosomaki w Polsce. Na świat wówczas przyszły trzy ssaki tego gatunku. Narodziny rosomaków były sukcesem hodowlanym Śląskiego Zoo, ponieważ gatunek ten rzadko rozmnaża się w ogrodach zoologicznych. W 2022 roku poza Chorzowem rosomaki narodziły się tylko w czeskim zoo w Chomutov.

W Chorzowie w ubiegłym roku urodził się także samiec hirary amerykańskiej. Był to również pierwszy taki przypadek narodzin w historii polskich ogrodów zoologicznych. Na świat w 2022 roku przyszły także: w sierpniu cztery świnie rzeczne, w czerwcu panda ruda oraz trzy lemury katta. W 2022 roku w chorzowskim zoo urodziło się łącznie 170 zwierząt.

W chorzowskim zoo powstanie nowa lwiarnia

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja w śląskim zoo. Powstanie nowa lwiarnia

Autor: Maciej Poloczek

16/03/2023

Nosorożce z in vitro

Może Cię zainteresować:

Białe nosorożce z in vitro. Pobrano komórki od samicy z chorzowskiego zoo

Autor: Maciej Poloczek

06/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon