Śląski Ogród Zoologiczny ma nowych mieszkańców

Śląski Ogród Zoologicznych ma nowych, małych mieszkańców. Dwa tygodnie temu przyszły tam na świat cztery świnie rzeczne.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny
Śląskie zoo świnie rzeczne

Chorzowskie zoo pochwaliło się nowymi, małymi mieszkańcami. To cztery świnie rzeczne, które przyszły na świat 23 sierpnia 2022 r. Rodzice maluchów to Jagoda (nazywana pieszczotliwie Jagą) oraz Pumba. Na razie nie wiadomo jakiej są płci.

- Cztery urocze warchlaczki rozpoznać można po charakterystycznych paskach na grzbiecie, które stanowią doskonały kamuflaż. Gdy będziecie ich szukali na wybiegu musicie dobrze się przyjrzeć – zdarza się, że trudno je dojrzeć na tle ściółki. W zoo rodzina nie musi martwić się drapieżnikami, ale w środowisku naturalnym paseczki chroniły maluchy przed zagrożeniem z ich strony – informują w śląskim zoo.

Świnie z Madagaskaru

W naturze świnie rzeczne występują w środkowej i zachodniej Afryce oraz na Madagaskarze. Zamieszkują lasy, zarośla, tereny podmokłe, stepy i sawanny. Żyją w małych stadach, liczących od 3 do 11 osobników, które podlegają dominującemu samcowi. Dojrzałość płciową osiągają w wieku około trzech lat.

- Okres rozrodczy trwa od września do kwietnia. Locha buduje z traw duże gniazdo, w którym po około 4-miesięcznej ciąży rodzi się 1-6 młodych. Potomstwem opiekują się oboje rodzice – czytamy na stronie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Długość ciała dorosłych osobników osiąga do 1,5 metra, a waga od 40 do 130 kilogramów.

W śląskim zoo urodziła się panda ruda

Może Cię zainteresować:

W śląskim zoo urodziła się panda ruda

Autor: Redakcja

13/07/2022

Chorzów zoo

Może Cię zainteresować:

Nowy cennik w śląskim zoo. Od 1 maja 2022 będzie drożej

Autor: Maciej Poloczek

25/04/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon