Pierwszy rywal Andrzeja Kotali. Start w wyborach na prezydenta Chorzowa ogłosił Szymon Michałek

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala potwierdził, że będzie ponownie kandydował na ten urząd. Wiadomo już, że będzie miał co najmniej jednego rywala. Zamiar kandydowania ogłosił Szymon Michałek, związany ze środowiskiem kibiców Ruchu Chorzów.

fot. FB/Szymon Michałek
Pierwszy rywal Andrzeja Kotali Start w wyborach na prezydenta Chorzowa ogłosił Szymon Michałek

Wyborczy wyścig do fotela prezydenta Chorzowa już się rozpoczął. Andrzej Kotala, w Rozmowie Dnia Radia Piekary, stwierdził, że „chciałby kandydować” w wyborach, które odbędą się wiosną 2024 r. Kilka dni wcześniej taki zamiar ogłosił Szymon Michałek – jeden z największych krytyków prezydenta Kotali, twórca sektora rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów i prezes Stowarzyszenia „Cicha 6”.

Szymon Michałek: Zrobię wszystko, żeby Andrzej Kotala nie wygrał kolejnych wyborów

- Zrobię wszystko, żeby Andrzej Kotala nie wygrał kolejnych wyborów (…) W nadchodzących wyborach wystawiamy listę bezpartyjną i zrobimy wszystko, żeby naprawić to schorowane i źle zarządzane miasto – napisał w mediach społecznościowych.

Prezydent Kotala stwierdził w Radiu Piekary, że „jak ktoś nie mieszka w Chorzowie, to nie ma pojęcia co się w mieście dzieje”. I dodał, że dzieje się bardzo dużo. Wskazał m.in. na remonty dróg i mówił, że mieszkańcy to doceniają, choć „są pewne uciążliwości przy tych remontach, ale zawsze musi być przez jakiś czas gorzej, żeby potem było lepiej”. Mówił także o chorzowskich szkołach, które zostały wyremontowane i jest to doceniane przez rodziców uczniów.

Andrzej Kotala: Szymon Michałek nie mieszka w Chorzowie, więc pewnie się nie orientuje co się w Chorzowie dzieje

- Szymon Michałek nie mieszka w Chorzowie, więc pewnie się nie orientuje co się w Chorzowie dzieje. Patrzy na to z perspektywy braku stadionu i to jest główny temat, który go interesuje – podkreślił Andrzej Kotala.

Andrzej Kotala jest prezydentem Chorzowa od 2010 r., kiedy w II turze pokonał ubiegającego się o reelekcję Marka Kopla, uzyskując 50,59% głosów. Kolejne wybory wygrywał w 2014 i 2018 r. Zgodnie z przepisami może rządzić Chorzowem jeszcze tylko jedną kadencję.

Szymon Michałek zapewnił, że będzie kandydatem bezpartyjnym, choć – jak dodał – miał różne propozycje. Stwierdził, że na listach, które wystawią w wyborach do Rady Miasta, będzie miejsce dla osób z PiS, PO czy innych partii, które „chcą robić w Chorzowie samorząd, a nie politykę, jak to się dzieje obecnie”. Będzie jednak jeden warunek – takie osoby muszą odejść z partii.

Absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Andrzeja Kotali

Autor: Redakcja

22/06/2023

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej Miejscy radni jednogłośni

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej. Miejscy radni jednogłośni

Autor: Maciej Poloczek

15/06/2023

MORiS Chorzów

Może Cię zainteresować:

Odwołany turniej dla dzieci w hali MORiS-u. Oświadczenie dyrektor ośrodka i odpowiedź Szymona Michałka

Autor: Maciej Poloczek

25/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon