Odwołany turniej dla dzieci w hali MORiS-u. Oświadczenie dyrektor ośrodka i odpowiedź Szymona Michałka

Decyzja o odwołaniu piłkarskiego turnieju dla dzieci, który miał się odbyć w sobotę, 22 stycznia 2022 r. w hali chorzowskiego MORiS-u „nie była konsultowana z żadnym przedstawicielem Urzędu Miasta Chorzów” – podała dyrektor MORiS-u w oświadczeniu. „Ludzie wyśmieją, ale prezydenci zapewne docenią” – odpowiedział Szymon Michałek, który był sponsorem nagród w turnieju.

fot. FB/MORiS Chorzów
MORiS Chorzów

W sobotę, 22 stycznia 2022 r., w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie miał się odbyć dzielnicowy turniej piłkarski dla dzieci „Z podwórka na Cichą 6”. Zapraszał na niego m.in. Szymon Michałek, organizator Sektora Rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów, który był sponsorem nagród w turnieju. Na plakatach zapowiadających imprezę pojawiła się też informacja, że „Organizatorem i sponsorem turnieju jest Szymon Michałek, pomysłodawca i inicjator programu Sportowy Chorzów”. W tej sprawie ważne jest jednak przede wszystkim to, że Michałek jest politycznym oponentem prezydenta Chorzowa, Andrzeja Kotali i ekipy jego współpracowników.

Turniej w ostatniej chwili odwołano, a jako powód MORiS podał awarię zasilania w hali przy ul. Dąbrowskiego. Szymon Michałek publicznie stwierdził, że jest to „totalna ściema” i oskarżył ludzi prezydenta Kotala, że nie dopuścili do organizacji turnieju. - Niektórym ludziom przeszkadza, że ten turniej organizuje i sponsoruje Szymon Michałek. Od rana gorączkowe telefony od zastępcy prezydenta miasta Michalika, Ciężkowskiego. Zastraszanie pracowników tym, że Szymon Michałek nie może wręczyć nagród na tym turnieju, mimo że wszystko było dograne - mówił Michałek w filmie opublikowanym na Facebooku.

Dyrektor MORiS: Decyzja o odwołaniu turnieju nie była konsultowana z żadnym przedstawicielem Urzędu Miasta Chorzów

W poniedziałek, 24 stycznia, oświadczenie w sprawie turnieju wydała Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Pisze tam m.in., że MORiS był jedynym organizatorem odwołanego turnieju i dodaje:

- Z całą stanowczością pragniemy podkreślić, iż Pan Prezydent Miasta – Andrzej Kotala, Zastępca Prezydenta Miasta – Pan Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Miasta – Pan Marcin Michalik oraz nikt inny z Urzędu Miasta Chorzów nie byli poinformowani o zaplanowanych rozgrywkach i nie wykonywali żadnych telefonów mających wpływ na jego realizację i organizację. Decyzja o odwołaniu turnieju i przełożeniu go na inny termin w związku z problemami technicznymi w hali została podjęta tylko i wyłącznie przez Dyrekcję Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. (...) Decyzja ta nie była konsultowana z żadnym przedstawicielem Urzędu Miasta Chorzów.

Dyrektor MORiS-u dodała, że pragną jeszcze raz przeprosić za zaistniałą sytuację, a nowy termin rozgrywek zostanie podany w najbliższym czasie.

Czytaj także:

Turniej dla dzieci dzisiaj się nie odbył. Szymon Michałek wini za to prezydenta Andrzeja Kotalę i jego ludzi

Szymon Michałek: Ludzie wyśmieją, ale prezydenci zapewne docenią

Na to oświadczenie odpowiedział Szymon Michałek. W mediach społecznościowych napisał m.in., że lojalność to jedna z tych cech, którą bardzo ceni u pracowników. - Panowie prezydenci powinni być wdzięczni. Mimo że nie zgadzam się z Panią w kilku sprawach, jak na przykład ze słowami które padają w powyższym oświadczeniu, to jednak obrona swoich przełożonych do końca, mimo przegranej sprawy, musi być doceniona. Ludzie wyśmieją, ale prezydenci zapewne docenią – stwierdził Michałek.

Michałek dodał, że „mimo skandalicznej sytuacji z soboty”, jest chętny żeby zrealizować odwołany turniej w hali MORiS w innym terminie „tym razem z prądem”. Swoją odpowiedź na oświadczenie dyrektor Aliny Zawady zakończył słowami „Przebaczam, ale nie zapominam”.

Nikt z władz Chorzowa, ani żaden z przedstawicieli Urzędu Miasta Chorzów, do tej pory nie odniósł się do sprawy odwołanego turnieju oraz sobotnich oskarżeń Szymona Michałka.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hala MORiS Chorzów

Turniej dla dzieci dzisiaj się nie odbył w hali MORiS-u

Chorzów Rynek lodowisko

Jak będą działać lodowiska i baseny w okresie świątecznym?

Moris chorzow

MORiS Chorzów udostępnia swoje obiekty

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....

Chorzowska Dycha

Chorzowska Dycha 2022. Trasa biegu

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem… chorzowskich bibliotek