Nowe osiedle w Chorzowie. Powstanie budynek w stylu modernistycznym z 88 mieszkaniami

Okolice Wzgórza Redena są łakomym kąskiem dla deweloperów. Blisko stąd do Parku Śląskiego oraz do centrum miasta. Kolejną inwestycję w tym rejonie ogłosił właśnie Atal. To apartamentowiec Panorama Reden. Co ciekawe, to już kolejne podejście do inwestycji mieszkaniowej na tej konkretnej działce.

Śląska forma ATAL, z siedzibą w Cieszynie, która realizuje inwestycje mieszkaniowe w całej Polsce, ogłosił budowę nowego, a dla siebie pierwszego, apartamentowca w Chorzowie. Nosi on nazwę Panorama Reden, od Wzgórza Redena, zwanego też Wzgórzem Wyzwolenia, czyli najwyższego wzniesienia Chorzowa. Znajduje się tu m.in. Park Redena, obejmujący 6 h powierzchni oraz zabytkowy drewniany kościół, przeniesiony z Knurowa. Blisko stąd do Parku Śląskiego oraz do centrum miasta.

88 mieszkań w Panoramie Reden

Panorama Reden będzie zaprojektowanym w modernistycznym stylu budynkiem wielorodzinnym z 88 mieszkaniami. Powstanie on przy ul. Piotra Skargi (czyli prowadzącej z ul. Kościuszki do kompleksu Sztygarka). Ceny m2 powierzchni mieszkań są na razie nieznane.

- To premierowa inwestycja ATAL w Chorzowie, która wzbogaci naszą ofertę na Górnym Śląsku. Działamy na tym rynku od wielu lat, doskonale znamy jego zalety i potencjał oraz oczekiwania klientów. Jednym z kluczowych atutów inwestycji jest jej lokalizacja i świetne skomunikowanie z Katowicami – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

W ramach inwestycji Panorama Reden wybudowany zostanie jeden kameralny apartamentowiec wielorodzinny o pięciu kondygnacjach, podzielony na dwie klatki. Znajdzie się w nich odpowiednio 40 oraz 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Architekci zaprojektowali kompaktowe lokale typu studio, a także dwu- oraz trzypokojowe. Każda klatka zostanie wyposażona w oddzielną windę cicho­bieżną. W części podziemnej powstanie garaż, w którym łącznie będzie 80 miejsc postojowych. Dodatkowo przewidziano możliwość parkowania na zewnątrz. Przewidywane zakończenie inwestycji: III kw. 2024 r.

Modernizm ze zróżnicowanymi balkonami

Budynek został zaprojektowany w stylu modernistycznym. Jego minimalistyczna bryła opierać się będzie na planie litery U, tworząc wewnątrz półotwarte patio - przestrzeń wspólną dla mieszkańców, która służyć będzie do wypoczynku i rekreacji. Charakterystyczną cechą projektu jest zróżnicowanie balkonów. Część z nich pozostanie całkowicie otwartych, część zaś będzie osłonięta formami harmonijnie kores­pon­dującymi z kształtem budynku. Całość zostanie utrzymana w lekkiej i szlachetnie stonowanej tonacji – dominującym kolorem będzie biel, przełamana ciemno­szarymi akcentami. Dodatkowymi elementami kontrastowymi będą antracytowe obramowania okien.

Inwestor reklamuje Panoramę Reden jako miejsce doskonale skomunikowane. Owszem, jest stąd niedaleko do DK79, łączącej m.in. Katowice z Bytomiem, jednak mnogość nowego budownictwa w tych okolicach (bo oprócz prywatnych domów powstało tu np. osiedle przy Parkowej, a niedaleko Szybu Prezydent Murapol buduje wielkie osiedle Kościuszki), powoduje, że okolica często jest zakorkowana.

Co ciekawe, na tej działce przy ul. Skargi miało powstać inne osiedle. Więcej: Nowe mieszkania obok Szybu Prezydent w Chorzowie

ZOBACZ TEŻ:

Osiedle Ruch w Chorzowie 04

Może Cię zainteresować:

Spacer po osiedlu Ruch, enklawie modernistycznych willi z lat 30. nie tylko dla śląskiej klasy średniej

Autor: Tomasz Borówka

27/06/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Szkoła Podstawowa nr 12

Ekologiczna inwestycja w chorzowskiej „dwunastce”

Szpital przy Truchana, Chorzów

Kolejki do gabinetów się zmniejszą. Tak obiecuje ratusz

Chorzów ul Targowa

Porozumienie w sprawie budowy osiedla przy Parku Śląskim

Chorzów Rynek Urząd Miasta

Pieniądze z Polskiego Ładu dla Chorzowa. Na co?

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Amelung3

Nowe osiedle w Chorzowie powstaje przy...