Nowe mieszkania obok Szybu Prezydent w Chorzowie

Blisko sto nowych mieszkań może powstać przy ul. Skargi w Chorzowie. To teren za boiskami Orlik przy ul. Kościuszki, obok kompleksu Sztygarka i Szybu Prezydent. To teren przeznaczony pod usługi, ale Rada Miasta Chorzów dała zielone światło na inwestycję mieszkaniową.

Blok mieszkalny

W maju 2021 r. do chorzowskiego Urzędu Miasta wpłynął wniosek w sprawie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Skargi w Chorzowie. Inwestorem jest Probet Group S.A z Chorzowa, która planuje budowę bloku mieszkalnego o czterech kondygnacjach z podziemnym garażem. Teren, na którym ma powstać mieści się za boiskami Orlik przy ul. Kościuszki, obok kompleksu Sztygarka i Szybu Prezydent.

Dwie działki mają łączną powierzchnię ponad 3,8 tys. metrów kwadratowych. W przeszłości teren wykorzystywany był przy wydobyciu węgla, a dziś jest niezagospodarowany. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren usług, ale tzw. ustawa deweloperska pozwala na budowę mieszkań w tym miejscu, o ile zgodzi się na to Rada Miasta. W tym przypadku wszyscy chorzowscy radni obecni na sesji poparli wniosek inwestora.

Przy ul. Skargi może powstać blisko 100 nowych mieszkań

Inwestor planuje, że przy ul. Skargi powstanie od 58 do 98 nowych mieszkań. Ich minimalna powierzchnia ma wynosić 4 tys. metrów kwadratowych, a maksymalna 5 tys. We wniosku podano również planowaną liczbę mieszkańców – od 143 do 178.

- W obszarze dziedzińca wewnętrznego zaprojektowane zostały ścieżki piesze i miejsca rekreacyjne z ławkami dla mieszkańców oraz tereny zielone – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Inwestor nie przywiduje w tym miejscu powierzchni przeznaczonej pod działalności handlową lub usługową.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Szyb Prezydent

Szyb Prezydent już po remoncie

Chorzowski Port Poetycki w nowej formule Na scenie m in hip hop i trip hop

Chorzowski Port Poetycki w nowej formule

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....