Nowe osiedle w Chorzowie. Jest pozwolenie na budowę pierwszych mieszkań

W przyszłym roku w Chorzowie ma ruszyć budowa nowego osiedla w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Na początek będzie to 112 mieszkań przy ul. Michałkowickiej. Spółka SIM Śląsk właśnie otrzymała pozwolenie na budowę – poinformowały władze miasta. Mają to być mieszkania komunalne z niskim czynszem.

Spółka SIM Śląsk, która ma budować nowe osiedle mieszkaniowe w Maciejkowicach, została założona w maju ubiegłego roku przez miasta Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Zabrze oraz Krajowy Zasób Nieruchomości. W pierwszym etapie KZN wniósł do spółki 3 z 23 hektarów, którymi dysponuje w Chorzowie.

Na początek w Maciejkowicach powstanie 112 mieszkań

Na początek przy ul. Michałkowickiej powstanie 112 mieszkań w standardzie „pod klucz”. Będą miały powierzchnię od około 38 m kw. do 73 m kw. Chorzowski samorząd poinformował w mediach społecznościowych, że spółka SIM Śląsk otrzymała właśnie pozwolenie na budowę. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. W sumie osiedle na działce przy granicy z Siemianowicami Śląskim ma mieć ponad tysiąc mieszkań.

- Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe skierowane są do tych, którzy pracują i mają dochody, ale banki nie chcą im udzielić kredytu hipotecznego – mówił w lutym ubiegłego roku Michał Sroka, wiceprezes KZN.

Proponowany najemcom czynsz ma być niższy od rynkowego. Docelowo najemca mieszkania może zostać także jego właścicielem. - Aby zapoznać się z zasadami najmu, partycypacji oraz procedur związanych z pozyskaniem mieszkania warto wziąć udział w spotkaniach otwartych, które organizuje spółka. Zachęcamy też do zadawania pytań na adres e-mail: sekretariat@sim-slask.pl – podaje chorzowski Urząd Miasta.

Spółka SIM Śląsk będzie także budować mieszkania czynszowe w Świętochłowicach, Tarnowskich Górach i Zabrzu.

Nowe osiedle w Maciejkowicach

Może Cię zainteresować:

Zainteresowani nowym osiedlem w Maciejkowicach? Zorganizowano punkt informacyjny w tej sprawie

Autor: Maciej Poloczek

22/08/2022

SIM Śląsk osiedle w Maciejkowicach

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Maciejkowicach. Radni zatwierdzili wniosek o wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego

Autor: Maciej Poloczek

04/05/2022

ATAL Panorama Reden Chorzów, wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Chorzowie. Powstanie budynek w stylu modernistycznym z 88 mieszkaniami

Autor: Katarzyna Pachelska

05/07/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon