Nowe osiedle w Maciejkowicach. Radni zatwierdzili wniosek o wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego

Spółka SIM Śląsk przy ul. Michałkowickiej w Chorzowie ma zbudować nowe osiedle. Miejscy radni zatwierdzili wniosek o wsparcie finansowej tej inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

SIM Śląsk osiedle w Maciejkowicach

SIM Śląsk to spółka utworzona przez cztery miasta: Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskiego Góry i Zabrze oraz Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN). To jedna ze Społecznym Inicjatyw Mieszkaniowych, której zadaniem jest budowa mieszkań komunalnych dla osób, których nie stać na ich zakup na rynku deweloperskim, ale stać ich na regularne opłacaniem umiarkowanego czynszu.

W planach jest 1200 mieszkań na nowym osiedlu w Maciejkowicach

W planach spółki jest budowa nawet 1500 mieszkań, z czego około 1200 na nowy osiedlu w Chorzowie, przy ul. Michałkowickiej, na terenie graniczącym z Siemianowicami Śląskimi. Do zagospodarowania są tam w sumie ponad 22 ha, którymi dysponuje KZN. W pierwszym etapie zaplanowano budowę ok. 260 mieszkań – mówił w ubiegłym roku Michał Sroka, wiceprezes KZN.

Finansowane wsparcie na budowę mieszkań komunalnych z niższymi czynszami można uzyskać z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wniosek o takie wsparcie zatwierdzono na sesji Rady Miasta Chorzów, która odbyła się 28 kwietnia 2022 r.

Zostanie on złożony przez spółkę SIM Śląsk, jako inwestora oraz miasto Chorzów, jako beneficjanta. Maksymalna kwota wnioskowanego wsparcia wynosi ponad 14,5 mln zł. Po uzyskaniu wsparcia pomiędzy spółką a miastem zostanie zawarta umowa dotycząca finansowania i zasiedlania lokali na nowym osiedlu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon