Zainteresowani nowym osiedlem w Maciejkowicach? Zorganizowano punkt informacyjny w tej sprawie

Na polach w Maciejkowicach powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. Mają tam być mieszkania komunalne z umiarkowanym czynszem. Dla osób zainteresowanych tą inwestycją zorganizowano punkt informacyjny, który będzie czynny w najbliższy czwartek, 25 sierpnia 2022 r., w Urzędzie Miasta Chorzów.

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Michałkowickiej w Chorzowie, tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi, budować będzie spółka SIM Śląsk. Tworzą ją cztery miasta: Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskiego Góry i Zabrze oraz Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN). To jedna ze Społecznym Inicjatyw Mieszkaniowych, której zadaniem jest budowa mieszkań komunalnych dla osób, których nie stać na ich zakup na rynku deweloperskim, ale stać ich na regularne opłacanie umiarkowanego czynszu.

Na początek w Maciejkowicach powstanie 112 nowych mieszkań

W pierwszym etapie planowana jest budowa 112 nowoczesnych mieszkań w standardzie „pod klucz”, o metrażu od około 38 m2 do 73 m2 (spółka SIM Śląsk zaprezentowała już wizualizacje budynków, które można zobaczyć w naszej galerii).

Dla zainteresowanych tą inwestycją zorganizowano punkt informacyjny. W czwartek, 25 sierpnia 2022 r., w godz. 9.00 – 16.00 w holu Urzędu Miasta Chorzów przedstawiciel spółki SIM Śląsk odpowie na wszystkie pytania. Kolejne takie spotkanie zaplanowano na 15 września 2022 r.

- Będzie można zapoznać się z zasadami najmu, partycypacji oraz procedur związanych z pozyskaniem mieszkania – czytamy w komunikacie spółki.

Spółka SIM Śląsk rozpoczęła już proces inwestycyjny, ale budowa ma się rozpocząć dopiero w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze kiedy będą gotowe pierwsze mieszkania. Wiadomo jednak, że w planach jest ich więcej niż 112. W sumie ma to być około tysiąca lokali.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon