Nominacje do nagród muzycznych dla Teatru Rozrywki w Chorzowie

Chorzowski Teatr Rozrywki otrzymał cztery nominacje w prestiżowym konkursie Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Wszystkie za musical „Koty”.

fot. Artur Wacławek/Teatr Rozrywki
Nominacje do nagród muzycznych dla Teatru Rozrywki w Chorzowie

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury przyznawane są od 2007 roku przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury. W poniedziałek, 12 czerwca 2023 r., ogłoszono nominacje do 17. edycji nagrody. Wśród docenionych scen znalazł się Teatr Rozrywki w Chorzowie, który otrzymał aż cztery nominacje. Wszystkie za musical „Koty”.

  • dla Jakuba Szydłowskiego za reżyserię
  • dla Doroty Sabak-Ciołkosz za kostiumy
  • dla Jarosława Stańka i Katarzyny Zielonki za choreografię
  • dla Marka Maciejczyka za plakat

Laureatów poznamy 25 września 2023 r., podczas ceremonii rozdania nagród w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury.

„Koty” na scenie Teatru Rozrywki

„Koty” Andrew Lloyda Webbera to jeden z najsłynniejszych musicali wszech czasów. Swoją premierę miał 11 maja 1981 r. w Londynie. Jego libretto opiera się prawie w całości na tomie poezji T.S. Eliota „Old Possum’s Book of Practical Cats” wydanym w roku 1939. To jeden z największych sukcesów komercyjnych w historii musicalu. W swoim czasie dzieło pobiło rekordy nieprzerwanego wystawiania na West Endzie i Broadwayu. W Polsce musical miał premierę 10 stycznia 2004 r. w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie.

Chorzowski Teatr Rozrywki to druga scena w Polsce, na której wystawiono ten niesamowity musical. Swoją premierę miał 27 kwietnia 2022 r., a reżyserem chorzowskiej inscenizacji jest Jakub Szydłowski. Spektakl otrzymał także dwie nominacje do nagrody artystycznej Złote Maski 2022 - w kategorii Choreografia/ruch sceniczny dla Katarzyny Zielonki i Jarosława Stańka oraz w kategorii Nagroda specjalna dla Doroty Sabak-Ciołkorz za kostiumy.

Musical School of Rock trafi na deski Teatru Rozrywki

Może Cię zainteresować:

Musical „School of Rock” trafi na deski Teatru Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

06/06/2023

Teatr Rozrywki Tootsie

Może Cię zainteresować:

Z Broadwayu do Chorzowa. Polska prapremiera musicalu „Tootsie” w Teatrze Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

16/05/2023

Spektakl Teatru Rozrywki z nominacją do Złotych Masek

Może Cię zainteresować:

Spektakl Teatru Rozrywki z nominacjami do Złotych Masek

Autor: Maciej Poloczek

26/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon