Spektakl Teatru Rozrywki z nominacjami do Złotych Masek

Ogłoszono nominacje do Złotych Masek 2022. O teatralną nagrodę powalczy m.in. spektakl chorzowskiego Teatru Rozrywki. Został doceniony w dwóch kategoriach.

fot. Teatr Rozrywki
Spektakl Teatru Rozrywki z nominacją do Złotych Masek

W 55. edycji nagrody Złote Maski w województwie śląskim o teatralne laury kandydują przedstawienia, których premiery miały miejsce od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku. Zgłoszono blisko 60 spektakli, a do następnego etapu oceny zakwalifikowano 41 tytułów zrealizowanych przez 18 producentów.

- Gratuluję nominowanym i dziękuję za to, że dostarczacie nam niezapomnianych wrażeń. Teatr to ludzie, wrażliwość i emocje, szansa na dotknięcie istoty sztuki. Złote Maski są formą docenienia Państwa ciężkiej pracy, kreatywności i talentu. Śląskie to region niezwykle zróżnicowany, bogaty w tradycje i kulturę, dziękuję za to, że przenosicie te wartości na scenę i jesteście ambasadorami województwa śląskiego - mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Nominacje dla „Kotów” z Teatru Rozrywki

Wśród spektakli nominowanych do teatralnej nagrody znalazł się musical „Koty” , zrealizowany w chorzowskim Teatrze Rozrywki. O teatralny laur powalczy w dwóch kategoriach: CHOREOGRAFIA/RUCH SCENICZNY (nominowani Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka za choreografię do spektaklu) i NAGRODA SPECJALNA (nominowana Dorota Sabak-Ciołkosz za kostiumy do spektaklu).

„Koty” Andrew Lloyda Webbera to jeden z najsłynniejszych i najchętniej oglądanych musicali wszech czasów. Swoją światową premierę miał ponad 40 lat temu, a na scenie Teatru Rozrywki wystawiony został po raz pierwszy 27 kwietnia 2022 r. Reżyserem spektaklu jest Jakub Szydłowski.

Tootsie w Teatrze Rozrywki Polska prapremiera musicalu

Może Cię zainteresować:

„Tootsie” w Teatrze Rozrywki. Wkrótce polska prapremiera musicalu

Autor: Maciej Poloczek

03/04/2023

Dzień Hutnika i Florianfest w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dzień Hutnika i Florianfest w Chorzowie. Będzie się działo

Autor: Maciej Poloczek

25/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon