„Tootsie” w Teatrze Rozrywki. Wkrótce polska prapremiera musicalu

Szykuje się kolejny hit na deskach Teatru Rozrywki. Dobiegają końca prace nad komediowym musicalem „Tootsie” Davida Yazbeka, na podstawie filmu z Dustinem Hoffmanem w roli głównej. Polska prapremiera odbędzie się 19 maja 2023 r.

Tootsie w Teatrze Rozrywki Polska prapremiera musicalu

„Tootsie” to pełna humoru i zabawnych sytuacji historia opowiadająca o losach utalentowanego aktora, który przez swój trudny charakter nie może znaleźć pracy. Michael Dorsey, bo o nim mowa, postanawia więc podstępem zdobyć to, czego pragnie. Przebrany za kobietę zgłasza się na casting i dostaje rolę życia. Zostaje gwiazdą opery mydlanej.

- Na tej kanwie zbudowana jest przezabawna komedia. Zawarte w niej szalone pomysły, śmieszne sytuacje, wpadki, czy niespodziewane zwroty akcji, obok wzruszeń i rodzącej się nadziei „mimo wszystko”, sprawiają, że porywa nas ona bez reszty. A nowojorski klimat miejsc akcji, wspaniała muzyka, piosenki wpadające w ucho, urzekająca scenografia, rytm, ruch, wypełniają i ożywiają świat przedstawiony na każdej płaszczyźnie – zapewniają w Teatrze Rozrywki.

Polska prapremiera „Tootsie” w Teatrze Rozrywki

Reżyserką chorzowskiej inscenizacji jest Magdalena Piekorz. Na scenie zobaczymy m.in.: Huberta Waljewskiego i Tomasza Wojtana (Michael/Dorothy), Jakuba Wróblewskiego (Jeff), Wioletę Malchar i Joannę Możdżan (Sandy) oraz Jarosława Czarneckiego (Stan). Autorem plakatu jest Maciej Lisek, student projektowania graficznego ASP w Katowicach, a sam plakat jest zwycięskim projektem konkursu dla studentów katowickiej uczelni.

Polska prapremiera „Tootsie” w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbędzie się 19 maja 2023 r.

Teatr Rozrywki Młody Frankestein

Może Cię zainteresować:

Ostatnia szansa na spotkanie z „Młodym Frankensteinem” w Teatrze Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

28/02/2023

Teatr Rozrywki Jesus Christ Superstar

Może Cię zainteresować:

Kultowy musical wraca na scenę Teatru Rozrywki. „Jesus Christ Superstar” w wersji koncertowej

Autor: Maciej Poloczek

30/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon