Ostatnia szansa na spotkanie z „Młodym Frankensteinem” w Teatrze Rozrywki

„Młodego Frankensteina” na deskach Teatru Rozrywki zobaczyło już blisko 30 tys. osób. Ten straszno-śmieszny spektakl muzyczny obecny jest na chorzowskiej scenie przez blisko siedem lat. Teraz przyszedł czas na pożegnanie z tytułem.

fot. Teatr Rozrywki
Teatr Rozrywki Młody Frankestein

„Młody Frankenstein” to musical Mela Brooksa i Thomasa Meehana, oparty na filmie o tym samym tytule, który w roku 1974 wyreżyserował Mel Brooks. Była to wyśmienita komedia, parodiująca horrory, a zwłaszcza wcześniejsze ekranizacje powieści „Frankenstein” Mary Shelley. W 2007 roku musical trafił na Broadway, a na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki obecny jest od 26 kwietnia 2016 r.

Pożegnalne spektakle „Młodego Frankensteina”

Do tej pory „Młody Frankenstein” został wystawiony w Chorzowie 79 razy, a spektakl obejrzało blisko 30 tys. widzów. Ci, którzy jeszcze nie widzieli tego straszno-śmiesznego musicalu mają na to ostatnią szansę. W kwietniu 2023 r. odbędą się pożegnalne spektakle.

- Ten ostatni raz przejedziemy się na sianie razem z Ingą, pod opieką Frau Blücher zwiedzimy zamek doktora Wiktora von Frankensteina, będziemy świadkami medycznych i miłosnych eksperymentów, które mogłyby potoczyć się całkowicie inaczej, gdyby nie niezastąpiona pomoc Igora – zapowiadają w Teatrze Rozrywki.

Reżyserem chorzowskiej inscenizacji „Młodego Frankensteina” jest Jacek Bończyk. Scenografia spektaklu, autorstwa Grzegorza Policińskiego, została nagrodzona Złotą Maską.

Teatr Rozrywki Jesus Christ Superstar

Może Cię zainteresować:

Kultowy musical wraca na scenę Teatru Rozrywki. „Jesus Christ Superstar” w wersji koncertowej

Autor: Maciej Poloczek

30/01/2023

Dzien kobiet sdk chorzow

Może Cię zainteresować:

Dzień Kobiet w Chorzowie, czyli „Panie mają Dżezik”

Autor: Redakcja

24/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon