Kultowy musical wraca na scenę Teatru Rozrywki. „Jesus Christ Superstar” w wersji koncertowej

Jezus, Judasz i Maria Magdalena w rockowym wydaniu przez 19 lat gościli na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki. Kultowy musical „Jesus Christ Supestar” po raz ostatni wystawiono tam cztery lata. Teraz wraca w koncertowej wersji.

fot. Artur Wacławek/Teatr Rozrywki
Teatr Rozrywki Jesus Christ Superstar

Rock opera „Jesus Christ Superstar” traktuje o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa. Musical pojawił się w 1970 r. jako album koncepcyjny. Partię Jezusa śpiewał tam Ian Gillan z Deep Purpel. Dopiero rok później przygotowano pierwszą teatralną wersję spektaklu, która zagościła na Broadwayu.

- Autorzy musicalu Lloyd Webber i Tim Rice stworzyli niezwykłą wersję tego fragmentu Ewangelii, snując emocjonującą opowieść, ilustrowaną muzyką rockową. Opowieść, w której Jezus Chrystus został wykreowany na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata – podkreślają w Teatrze Rozrywki.

Na polską sceną „Jesus Christ Superstar” po raz pierwszy trafił w 1987 r. Musical wystawił Teatr Muzyczny w Gdyni, a wystąpili m.in. Marek Piekarczyk i Małgorzata Ostrowska. Teatr Rozrywki był kolejnym, w którym zagościła ta rock opera. Chorzowska premiera miała miejsce w 2000 roku, a musical zagrano 348 razy i zobaczyło go prawie 169 tys. widzów.

Teatr Rozrywki. „Jesus Christ Superstar” w wersji koncertowej – 6, 7 i 8 kwietnia 2023 r.

Kultowy musical wraca na scenę Teatru Rozrywki, ale w koncertowej wersji. Zaplanowano trzy koncerty – 6, 7 i 8 kwietnia 2023 r.

- Dla tych, którzy znają i pamiętają chorzowską realizację oraz dla tych, którzy chcieliby przeżyć wzruszającą podróż do początku czasu, będzie to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie. Koncert wykonają niezapomniane gwiazdy, między innymi Maciej Balcar czy Janusz Radek, których kreacje Jezusa i Judasza mogliśmy podziwiać w naszym spektaklu – zaznaczają w teatrze.

Terminy koncertów nie są przypadkowe, Wielkanoc w tym roku wypada bowiem 9 kwietnia. W Teatrze Rozrywki dodają, że kwietniowe koncerty to jedyne, która są planowane. Zostały już ostatnie wolne miejsca na widowni.

Big Band Śląski

Może Cię zainteresować:

Premiera pierwszej płyty Big Bandu Śląskiego w Teatrze Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

04/11/2022

Chorzów Nagrody w Dziedzinie Kultury

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie wręczono nagrody w dziedzinie kultury. Statuetki "Chłopca z łabędziem" trafiły do czterech osób

Autor: Maciej Poloczek

17/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon