Premiera pierwszej płyty Big Bandu Śląskiego w Teatrze Rozrywki

Po dwóch latach działalności czas na płytę. W chorzowskim Teatrze Rozrywki odbędzie się premiera pierwszego krążka Big Bandu Śląskiego „A wide spectrum”.

fot. FB/Big Band Śląski
Big Band Śląski

Big Band Śląski powstał przy Teatrze Rozrywki w Chorzowie dwa lata temu. Muzycy swój inauguracyjny koncert zagrali 6 września 2020 r. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Grzegorz Nagórski - wybitny puzonista, kompozytor i pedagog.

Przez dwa lata Big Band Śląski zyskał renomę w środowisku jazzowym, co – jak podkreślają w Teatrze Rozrywki - jest efektem skrupulatnego doboru repertuaru oraz regularnej pracy nad detalami i kreowania unikalnego brzmienia big-bandu.

„A wide spectrum” - pierwsza płyta Big Bandu Śląskiego

Koncert promujący pierwszą płytę Big Bandu Śląskiego „A wide spectrum” odbędzie się w chorzowskim Teatrze Rozrywki w niedzielę, 13 listopada 2022 r., o godz. 18.00. Będzie to podsumowanie dwóch lat działalności zespołu.

- Usłyszymy selekcję kompozycji definiujących szerokie spektrum stylistyczne zespołu oraz intrygujące improwizacje solistów, a wszystko za sprawą kompozycji, z których trzy zostały napisane specjalnie dla Big Bandu Śląskiego. Ich autorami są Michael Philip Mossman, Michał Tomaszczyk i związany ze śląskim środowiskiem jazzowym, doskonały pianista i kompozytor – Paweł Tomaszewski, który pojawi się na koncercie jako solista w swoim utworze – zapowiadają w Teatrze Rozrywki.

Dopełnieniem repertuaru będą kompozycje Tima Waltersa i kierownika artystycznego orkiestry – Grzegorza Nagórskiego, w aranżacji Łukasza Rakalskiego. W koncercie weźmie udział gość specjalny: Paweł Tomaszewski – pianista, kompozytor i aranżer.

Mirosław Breguła

Może Cię zainteresować:

Mija 15 lat od samobójczej śmierci Mirosława Breguły z zespołu Universe

Autor: Maciej Poloczek

02/11/2022

Watershow

Może Cię zainteresować:

Welcome to Waterland, czyli wodny cyrk w Parku Śląskim

Autor: Redakcja

28/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon