W Chorzowie wręczono nagrody w dziedzinie kultury. Statuetki "Chłopca z łabędziem" trafiły do czterech osób

Muzyk i artysta fotograf, dziennikarz oraz poetyckie małżeństwo – kolejni mieszkańcy Chorzowa odebrali Nagrody w Dziedzinie Kultury. Uroczystość odbyła się w sobotę, 15 października 2022 r., w Teatrze Rozrywki.

fot. UM Chorzów
Chorzów Nagrody w Dziedzinie Kultury

W sobotę w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbyła się Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego 2022/2023. Wieczór uświetnił recital Hanny Banaszak, a jednym z najważniejszych punktów była gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta w Dziedzinie Kultury. Statuetki „Chłopca z łabędziem” (oraz finansowa nagroda w wysokości 3 800 zł brutto) trafiły w tym roku do czterech osób.

- W dziedzinie kultury naprawdę mamy się czym pochwalić i możemy być dumni z osiągnięć mieszkańców Chorzowa – czytamy na miejskim profilu w mediach społecznościowych.

Statuetki „Chłopca z łabędziem” trafiły do czterech osób

Pierwszym laureatem jest Antoni Kreis – artysta fotograf i muzyk, lider zespołu „Whiskey River”. Został wyróżniony w kategorii osiągnięć twórczych. Kolejny to Marek Mierzwiak – dziennikarz Radia Katowice, nagrodzony w kategorii upowszechnianie kultury. W tej samej kategorii nagrodzono poetyckie małżeństwo – Barbara Janas-Dudek i Jacek Dudek, twórcy odbywającego się w Chorzowie Portu Poetyckiego oraz Turnieju Jednego Wiersza im. Barbary Dziekańskiej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon