Z Broadwayu do Chorzowa. Polska prapremiera musicalu „Tootsie” w Teatrze Rozrywki

Po wielkim sukcesie na Broadwayu czas na Teatr Rozrywki. W piątek, 19 maja 2023 r., w Chorzowie odbędzie się polska prapremiera musicalu „Tootsie”, który powstał na podstawie kultowego filmu z Dustinem Hoffmanem w roli głównej.

„Tootsie” to pełna humoru i zabawnych sytuacji historia opowiadająca o losach utalentowanego aktora, który przez swój trudny charakter nie może znaleźć pracy. Michael Dorsey, bo o nim mowa, postanawia więc podstępem zdobyć to, czego pragnie. Przebrany za kobietę zgłasza się na casting i dostaje rolę życia. W oryginale zostaje gwiazdą opery mydlanej, ale spektakl nieco się różni o wersji filmowej.

- Tam bohaterowie występują w sitcomie i Michael, który przebiera się za Dorothy jest pielęgniarką. Tutaj jest to przygotowanie do musicalu „Romeo i Julia” i Michael pojawi się jako niania – mówi Magdalena Piekorz, reżyserka spektaklu. - Akcję przeniesiono z lat 80. XX wieku do współczesności oraz ze studia telewizyjnego do teatru. To nam się też podoba, bo jest takie bardziej nasze – dodaje Aleksandra Gajewska, dyrektor Teatru Rozrywki.

Musical na podstawie kultowego filmu z Dustinem Hoffmanem

Kultowy film „Tootsie”, z Dustinem Hoffmanem w roli głównej, miał premierę w 1982 r. Musical komediowy, który powstał na podstawie filmu, swoją premierę miał w 2018 r. w Chicago. Rok później spektakl trafił na Broadway, gdzie odniósł ogromny sukces. Dyrektor Gajewska podkreśla, że bardzo chcieli go pokazać na deskach Teatru Rozrywki.

- Trochę trwało zdobycie praw, ale jesteśmy pierwszym teatrem w Polsce, który dostał prawa do wystawienia „Tootsie”. Bardzo się cieszymy – zaznacza dyrektor Gajewska. Magdalena Piekorz dodaje, że kocha film z Dustinem Hoffmanem i ucieszyła się, że są prawa do wystawienia tego musicalu. Według niej to opowieść o sile kobiet.

- Mówi się, że mamy erę kobiet, a to jest spektakl o byciu kobietą. O tym, że mężczyzna, który wciela się w postać kobiety zaczyna ją rozumieć i doceniać. Zaczyna też dostrzegać, że kobieta ma coś do powiedzenia. W latach kiedy powstawał film można powiedzieć, że Dorothy była prekursorką ruchu feministycznego. Dzisiaj już pewnie nie byłaby tak postrzegana. Natomiast na pewno jest to spektakl przede wszystkim o kobietach – zaznacza Magdalena Piekorz.

Dyrektor Teatru Rozrywki dodaje, że musical jest bardzo zabawny, ale to także duże wyzwanie dla aktorów, którzy grają główną rolę. - Myślę, że widzom w Chorzowie bardzo się spodoba – zaznacza.

Polska prapremiera musicalu „Tootsie” 19 maja 2023 r. w Teatrze Rozrywki

W głównej roli, jako Michael/Dorothy, w chorzowskiej inscenizacji musicalu „Tootsie” wystąpią Hubert Waljewski (gościnnie) oraz Tomasz Wojtan. Reżyserem spektaklu jest Magdalena Piekorz, a kierownikiem muzycznym Michał Jańczyk. Wystąpią także: Jakub Wróblewski (Jeff), Wioletta Malchar i Joanna Możdżan (Sandy), Jarosława Czarnecki (Stan), Bartłomiej Kuciel (Ron), Katarzyn Hołub (Julie), Izabella Malik (Rita), Marek Chudziński (Max), Beata Wojtan (Suzie/Shina), Sławomir Banaś (Harris/Stuart), Piotr Brodziński i Michał Gucma (koordynator/Anthony) oraz Michał Gucma, Dominik Koralewski i Paweł Stefan (reżyserzy/partnerzy).

Polska prapremiera musicalu „Tootsie” odbędzie się w Teatrze Rozrywki w piątek, 19 maja 2023 r. Kolejne spektakle zaplanowano na 20, 21, 25, 26, 27 i 28 maja 2023 r.

Świat Młodego Frankensteina na sprzedaż

Może Cię zainteresować:

Świat „Młodego Frankensteina” na sprzedaż. Teatr Rozrywki oferuje elementy scenografii spektaklu

Autor: Maciej Poloczek

28/04/2023

Spektakl Teatru Rozrywki z nominacją do Złotych Masek

Może Cię zainteresować:

Spektakl Teatru Rozrywki z nominacjami do Złotych Masek

Autor: Maciej Poloczek

26/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Weekend Seniora z Kulturą w chorzowskim Teatrze Rozrywki

Weekend Seniora z Kulturą w chorzowskim Teatrze Rozrywki

Noc Teatrów GZM w Teatrze Rozrywki

Noc Teatrów GZM w Teatrze Rozrywki

Usłysz orkiestrę w parku czyli wakacyjne koncerty w Parku Śląskim

Wakacyjne koncerty w Parku Śląskim

La Femme de Paris Teatr Rozrywki w Parku Śląskim

„La Femme de Paris”. Teatr Rozrywki w Parku Śląskim

Musical School of Rock trafi na deski Teatru Rozrywki

Musical „School of Rock” trafi na deski Teatru Rozrywki

Teatr Rozrywki Jesus Christ Superstar

Kultowy musical wraca na scenę Teatru Rozrywki

Piniokio w Teatrze Rozrywki

„Pinokio” na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie