Niebiescy wygrali pierwszy zimowy sparing

Na pierwszy zimowy mecz kontrolny Niebiescy pojechali w piątek, 9 grudnia 2022 r., do Tychów. Pokonali miejscowy GKS 5:1, a jedną z bramek zdobył zawodnik testowany w Ruchu Chorzów.

fot. Ruch Chorzów
GKS Tychy Ruch Chorzów

Piłkarze Niebieskich wrócili do treningów w poniedziałek i po czterech dniach pojechali się sprawdzić z GKS-em Tychy. Gospodarze objęli prowadzenie już w 6. minucie, po bramce Daniela Rumina, ale to było ich pierwsze i ostatnie celne trafienie. Ruch Chorzów wyrównał w 15. minucie, po bramce Artura Pląskowskiego. Później piłkę w siatce umieścili: Konrad Kasolik (32 min.), zawodnik testowany I (65 min.) oraz dwukrotnie Mikołaj Kwietniewski (77 i 85 min.)

Dla GKS Tychy był to już drugi sparing po zakończeniu rundy jesiennej. W poniedziałek, 5 grudnia 2022 r., przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 1:3. Teraz z warszawiakami zagrają Niebiescy. Mecz Legia Warszawa – Ruch Chorzów zaplanowano na piątek, 16 grudnia 2022 r. Później Niebiescy udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną.

GKS Tychy – Ruch Chorzów 1:5 (1:2)

1:0 Daniel Rumin, 6 min.
1:1 Artur Pląskowski, 15 min.
1:2 Konrad Kasolik, 32 min.
1:3 zawodnik testowany I, 65 min.
1:4 Mikołaj Kwietniewski, 77 min.
1:5 Mikołaj Kwietniewski, 85 min.

GKS Tychy (I połowa): Kostrzewski – Machowski, Buchta, Szymura, Mańka – Dzięgielewski, Czyżycki, Żytek, Mikita, Kozina – Rumin; (II połowa) Jałocha – Połap, Mańka, Szymura, Pipia – A. Biegański, testowany, Żytek, Orliński, Mikita (65 Machowski) – Janaszek. trener: Dominik Nowak.

Ruch Chorzów (I połowa): Osobiński – Kasolik, Szur, Szywacz – testowany I (29 testowany III), Piątek, Witek, testowany II – Foszmańczyk – Szczepan, Pląskowski; (II połowa) Osobiński – Kasolik (76 Domagała), Nawrocki, Sadlok – zawodnik testowany III, Janoszka, Swędrowski, testowany I (76 Roguła), Kwietniewski, testowany II (61 Moneta) – testowany IV. trener: Jarosław Skrobacz. Rezerwowy: Nowak.

Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Ruch Chorzów Tomasz Foszmańczyk

Może Cię zainteresować:

Niebiescy wrócili do treningów. Ruch Chorzów rozegra sparing z Legią Warszawa

Autor: Maciej Poloczek

06/12/2022

Łukasz Janoszka

Może Cię zainteresować:

„Ecik” zostaje na Cichej. Zapowiadają się inne zmiany w Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

30/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon