Niebiescy wrócili do treningów. Ruch Chorzów rozegra sparing z Legią Warszawa

Piłkarze Niebieskich zakończyli urlopy i w poniedziałek, 5 grudnia 2022 r., wrócili do treningów. Przed świętami czekają ich dwa sparingi z GKS-em Tychy i Legią Warszawa.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Tomasz Foszmańczyk

Zawodnicy Ruchu Chorzów przez najbliższe dni będą trenować na własnych obiektach. Pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej zakończy się piątkowym sparingiem z GKS-em Tychy, który zaplanowano na piątek, 9 grudnia 2022 r.

- Miała to być jedyna gra kontrolna przed przerwą świąteczno-noworoczną, jednak sztabowi Niebieskich udało się zorganizować jeszcze jeden sparing – 16 grudnia o godz. 12:00 podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zmierzą się w Książenicach z Legią Warszawa, wiceliderem Ekstraklasy – poinformował klub z Cichej.

Niebiescy wyjeżdżają na zgrupowanie do Kamienia

Później Niebiescy udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną, podczas której będą trenować według indywidualnych planów. Jak podkreślają w klubie zasadnicza część przygotowań rozpocznie się 3 stycznia 2023. W ciągu pięciu tygodni zaplanowano sześć sparingów i dziesięciodniowe zgrupowanie w Kamieniu, sfinansowane przez Stowarzyszenie Kibiców Wielki Ruch oraz fankluby FC Deutschland i Blue England.

W pierwszych zajęciach okresu przygotowawczego wzięło udział 23 piłkarzy, w tym jeden zawodnik testowany. Nieobecni byli Bartłomiej Barański i Antoni Franke, którzy przechodzą testy w Lazio Rzym, oraz Mateusz Winciersz, który szuka nowego klubu. Dziś (wtorek, 6 grudnia) Niebiescy trenują na Kresach. Pierwsza kolejka rudny wiosennej w 1. lidze zostanie rozegrana w drugi weekend lutego.

Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Łukasz Janoszka

Może Cię zainteresować:

„Ecik” zostaje na Cichej. Zapowiadają się inne zmiany w Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

30/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon