„Ecik” zostaje na Cichej. Zapowiadają się inne zmiany w Ruchu Chorzów

Łukasz Janoszka zostaje w Ruchu Chorzów. Klub poinformował, że umowa „Ecika” została przedłużona do końca sezonu i zawiera opcję kolejnego przedłużenia. Na Cichej szykują się jednak inne zmiany kadrowe.

fot. Ruch Chorzów
Łukasz Janoszka

Popularny wśród kibiców Niebieskich „Ecik” po raz pierwszy trafił na Cichą w 2004 r. Wywalczył z Ruchem Chorzów awans do Ekstraklasy oraz trzy medale Mistrzostw Polski – srebrny i dwa brązowe. W 2013 r. przeniósł się do Zagłębia Lubin, ale wrócił do Chorzowa na początku 2020 r. i pomógł w dwóch kolejnych awansach. Na Cichej przypominają, że w niebieskiej koszulce rozegrał do tej pory 316 spotkań i strzelił 55 goli.

Łukasz Janoszka zostaje w Ruchu Chorzów

Dotychczasowy kontrakt Łukasza Janoszki obowiązywał do końca roku i ważyły się losy jego dalszej gry w Ruchu Chorzów. W końcu jednak obie strony się dogadały. We wtorek, 29 listopada 2022 r., klub poinformował, że umowa „Ecika” została przedłużona do końca sezonu i zawiera opcję przedłużenia. Będzie więc miał szansę wywalczyć z Niebieskimi kolejny awans.

- Jestem zadowolony, że przedłużyłem kontrakt i zostaję w Ruchu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnie pół roku nie było najlepsze w moim wykonaniu, ale uważam, że mogę jeszcze wiele dać tej drużynie, co pokazywałem w poprzednich sezonach. Przed nami ważna runda i na tym się już koncentruję – mówił Janoszka cytowany przez klubową stronę.

Czterech piłkarzy może się pożegnać z Niebieskimi

Na Cichej szykują się jednak inne zmiany kadrowe. Jak podał dziennik Sport trzech piłkarzy Ruchu Chorzów może otrzymać wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu – to Łukasz Moneta, Filip Nawrocki i Mateusz Winciersz. Wcześniej portal weszlo.com podał, że Śląsk Wrocław jest zainteresowany pozyskaniem Konrada Kasolika, którego kontrakt z Ruchem obowiązuje do grudnia 2023 r.

Jak czytamy w Sporcie Niebiescy rozglądają się również za wzmocnieniami. Na Cichej mają się interesować Szymonem Szymańskim ze Skry Częstochowa oraz Xavierem Dziekońskim - bramkarzem, który jesienią grał w drugiej drużynie Rakowa Częstochowa.

Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Serce z nakrętkami

Może Cię zainteresować:

Grupa Kibicie Razem Ruch Chorzów postawiła kolejne "serce" na zakrętki. Tym razem przy szkole podstawowej

Autor: Martyna Urban

27/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon