„Ecik” zostaje na Cichej. Zapowiadają się inne zmiany w Ruchu Chorzów

Łukasz Janoszka zostaje w Ruchu Chorzów. Klub poinformował, że umowa „Ecika” została przedłużona do końca sezonu i zawiera opcję kolejnego przedłużenia. Na Cichej szykują się jednak inne zmiany kadrowe.

fot. Ruch Chorzów
Łukasz Janoszka

Popularny wśród kibiców Niebieskich „Ecik” po raz pierwszy trafił na Cichą w 2004 r. Wywalczył z Ruchem Chorzów awans do Ekstraklasy oraz trzy medale Mistrzostw Polski – srebrny i dwa brązowe. W 2013 r. przeniósł się do Zagłębia Lubin, ale wrócił do Chorzowa na początku 2020 r. i pomógł w dwóch kolejnych awansach. Na Cichej przypominają, że w niebieskiej koszulce rozegrał do tej pory 316 spotkań i strzelił 55 goli.

Łukasz Janoszka zostaje w Ruchu Chorzów

Dotychczasowy kontrakt Łukasza Janoszki obowiązywał do końca roku i ważyły się losy jego dalszej gry w Ruchu Chorzów. W końcu jednak obie strony się dogadały. We wtorek, 29 listopada 2022 r., klub poinformował, że umowa „Ecika” została przedłużona do końca sezonu i zawiera opcję przedłużenia. Będzie więc miał szansę wywalczyć z Niebieskimi kolejny awans.

- Jestem zadowolony, że przedłużyłem kontrakt i zostaję w Ruchu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnie pół roku nie było najlepsze w moim wykonaniu, ale uważam, że mogę jeszcze wiele dać tej drużynie, co pokazywałem w poprzednich sezonach. Przed nami ważna runda i na tym się już koncentruję – mówił Janoszka cytowany przez klubową stronę.

Czterech piłkarzy może się pożegnać z Niebieskimi

Na Cichej szykują się jednak inne zmiany kadrowe. Jak podał dziennik Sport trzech piłkarzy Ruchu Chorzów może otrzymać wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu – to Łukasz Moneta, Filip Nawrocki i Mateusz Winciersz. Wcześniej portal weszlo.com podał, że Śląsk Wrocław jest zainteresowany pozyskaniem Konrada Kasolika, którego kontrakt z Ruchem obowiązuje do grudnia 2023 r.

Jak czytamy w Sporcie Niebiescy rozglądają się również za wzmocnieniami. Na Cichej mają się interesować Szymonem Szymańskim ze Skry Częstochowa oraz Xavierem Dziekońskim - bramkarzem, który jesienią grał w drugiej drużynie Rakowa Częstochowa.

Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Serce z nakrętkami

Może Cię zainteresować:

Grupa Kibicie Razem Ruch Chorzów postawiła kolejne "serce" na zakrętki. Tym razem przy szkole podstawowej

Autor: Martyna Urban

27/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów

Chorzów objął kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów

Stadion Piasta Gliwice

Ruch Chorzów będzie grał w Gliwicach. Do końca sezonu

GKS Tychy Ruch Chorzów

Niebiescy wygrali pierwszy zimowy sparing

Ruch Chorzów

Koszulki z Wielkich Derbów Śląska na licytacji

Kuba Kurzela

Na Stadionie Śląskim będzie jak na Cichej

Historia Ruchu Chorzów

Zaprezentowano drugą cześć „Historii Ruchu Chorzów”

Chorzów Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem… chorzowskich bibliotek