Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski

Ruch Chorzów, beniaminek w 1. lidze, zimuje na 3. miejscu w tabeli. Na początku sezonu niewielu się spodziewało, że Niebiescy będą sobie tak dobrze radzić. Co dalej? - Gramy o mistrzostwo 1. ligi - zapewnia prezes klubu, Seweryn Siemianowski.

Ruch Chorzów
Seweryn Siemianowski

Zaczęła się dwumiesięczna przerwa w pierwszoligowych rozgrywkach. Ruch Chorzów pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozegra na własnym boisku z Chrobrym Głogów 11 lutego 2023 r. Piłkarze Niebieskich odpoczywać będą jedynie przez dwa tygodnie, czeka ich bowiem pracowita zima. Będą trenować w Chorzowie oraz na zgrupowaniu w Kamieniu. Zaplanowano także siedem sparingów. Na Cichej ambicji nie brakuje.

- Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski, który był gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary. - Zaczynaliśmy grać w 1. lidze tak, żeby się godnie pokazać, ale w sytuacji gdy jesteśmy na 3. miejscu człowiek musiałby być pozbawiony ambicji, by powiedzieć, że nie gramy o awans. Na pewno będziemy walczyć o ten cel w każdym meczu – dodał.

„Nie wszyscy mają wielkie nazwiska, ale wszyscy są ambitni”

Czy ta drużyna jest na to gotowa i stać ją na utrzymanie tego poziomu wiosną? Pytał prowadzący rozmowę red. Marcin Zasada. Prezes Ruchu Chorzów zapewnił, że tak i dodał, że budowanie drużyny to ciągły proces i musi być stale pompowana świeża krewa. To – jego zdaniem – powoduje konkurencję, a konkurencja daje efekty w postaci wyników.

Ruch Chorzów ma jeden z najmniejszych budżetów w 1. lidze. Na zespół – jak wyliczył prezes Siemianowski – to między 3,5 a 4 mln zł rocznie. Nie ma też wielkich nazwisk. Na czym więc polega sekret sukcesu Niebieskich?

- Nie wszyscy mają wielkie nazwiska, choć kilka ich jest, ale wszyscy są ambitni. DNA jest najważniejsze – dobieramy takich ambitnych, którzy mają też dobre predyspozycje sportowe. To nie jest proste, żeby trafić w dobrych piłkarzy. Nam się to udało – podkreślił prezes Ruchu Chorzów.

Pieniądze i nowy stadion – największe bolączki związane z walką o awans do Ekstraklasy

Wola walki jest, szanse na awans do Ekstraklasy także, ale z tym związane są także pewne „bolączki”. To pieniądze i nowy stadion – mówi prezes Siemianowski. Zaznacza, że więcej gotówki przydałoby się, by pospłacać wszystkie długi i wzmocnić kadrę, a stadion przy Cichej nie spełnia standardów.

- Trzeba by było już budować nowy stadion, ale na wszystko przyjdzie czas. Mam nadzieję, że miasto, z którym dobrze współpracujemy, będzie chciało to zrobić, bo to jest potrzeba nr 1 w mieście – mówi prezes.

Seweryn Siemianowski uznał, że – po ewentualnym awansie – stadion przy Cichej może być dopuszczony do rozgrywek w Ekstraklasie. - Parę rzeczy trzeba będzie podreperować i pozmieniać, ale myślę, że tak – stwierdził. W rezerwie są też inne stadion, m.in. Piasta Gliwice, a w topowych meczach Niebiescy mogą grać jako gospodarz na Stadionie Śląskim, ale – jak dodał prezes Ruchu - musi być minimum 30 tys. widzów, żeby się to finansowo spinało.


Stadion im. Michała Grażyńskiego

Może Cię zainteresować:

Stadion Ruchu im. Grażyńskiego. To była tylko sanacyjna propaganda!

Autor: Maciej Poloczek

31/10/2022

Nowy stadion Ruchu Chorzów Wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Chorzowa nie stać na nowy stadion dla Ruchu?

Autor: Arkadiusz Nauka

12/10/2022

Seweryn Siemianowski prezes Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów o... stonodze, czapli i długach klubu. „Wyciągamy wnioski z błędów, które były popełniane wcześniej”

Autor: Maciej Poloczek

08/04/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przyjaciele Ruchu

Niebiescy przyznali nagrody "Przyjaciel Ruchu"

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów bez trenera Jarosław Skrobacz odchodzi

Ruch Chorzów bez trenera. Jarosław Skrobacz odchodzi z klubu

Ruch Chorzów

Chorzów objął kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów

GKS Tychy Ruch Chorzów

Niebiescy wygrali pierwszy zimowy sparing

Ruch Chorzów Arka Gdynia

Z dziecinną łatwością strzelali nam bramki

Ruch Chorzów stadion

Radni zdecydowali w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów