Minimalna porażka na koniec roku. Ruch Chorzów przegrał z Legią Warszawa

Z drugiego zimowego sparingu Niebiescy wracają na tarczy. W piątek, 16 grudnia 2022 r., Ruch Chorzów przegrał z Legią Warszawa 2:1.

Legia Ruch

Piłkarze Niebieskich wrócili do treningów blisko dwa tygodnie temu i zdążyli już rozegrać dwa mecze sparingowe. W pierwszym gładko pokonali GKS Tychy 5:1, ale w drugim zmierzyli się z wiceliderem Ekstraklasy i nie dali rady.

W piątek, 16 grudnia 2022 r. Ruch Chorzów przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 1:2. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 19. minucie zdobył Robert Pich, kolejną w 35. minucie Paweł Wszołek. Jedyną bramkę dla Niebieskich w 77. minucie zdobył Kacper Michalski. To był ostatni mecz Ruchu Chorzów w tym roku.

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

1:0 Robert Pich, 19 min.
2:0 Paweł Wszołek, 35 min.
2:1 Kacper Michalski, 77 min.

Legia Warszawa: Miszta (46 Trojanowski) – M. Nawrocki (59 Ziółkowski), Augustyniak (46 Charatin), Ribeiro (59 Kisiel) – Wszołek (46 Skibicki), Sokołowski, Josue (46 Strzałek), Slisz (46 Celhaka), Johansson (59 Jędrasik) – Muci (46 Kamiński), Pich; trener: Kosta Runjaić.
Rezerwowi: Hładun, Rose, Kisiel, Kapustka, Rosołek, Baku.

Ruch Chorzów: Osobiński (65 Nowak) – Kasolik (46 F. Nawrocki), Sadlok (46 Szur), Szywacz (85 Domagała) – testowany (46 Michalski), Swędrowski (46 Piątek), Janoszka (46 Witek), Wójtowicz (46 Moneta) – Kwietniewski (46 Foszmańczyk) – Pląskowski (60 Roguła, 78 Barański), Szczepan (75 Stasiński); trener: Jarosław Skrobacz.

Nowy stadion Ruchu Chorzów wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Będzie nowy stadion Ruchu Chorzów? W budżecie miasta na 2023 zaplanowano skromną kwotę

Autor: Maciej Poloczek

15/12/2022

GKS Tychy Ruch Chorzów

Niebiescy wygrali pierwszy zimowy sparing

09/12/2022

Seweryn Siemianowski

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski