Koniec prac na ul. 3 Maja w Chorzowie. Samochody mogą jeździć, na tramwaje trzeba poczekać

Od 2 stycznia 2023 r. można już bez utrudnień jeździć ul. 3 Maja w Chorzowie – poinformował Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta. Czy to oznacza, że modernizacja ulicy się zakończyła? Nie całkiem. Na tramwaje też jeszcze poczekamy.

fot. FB/Marcin Michalik
Chorzów 3 Maja

Modernizacja ul. 3 Maja w Chorzowie to jedna z kliku wspólnych inwestycji miasta i spółki Tramwaje Śląskie. Prace obejmowały m.in. przebudowę torowiska tramwajowego, drogi oraz chodników, a także budowę ścieżki rowerowej i wymianę oświetlenia.

Remont rozpoczął się w listopadzie 2019 r. i już na starcie prace były mocno opóźnione. Z powodu odwołań oferentów proces przetargowy trwał bowiem aż półtora roku. Ostatecznie wykonawcą została firma Silesia Invest z Gliwic, a zgodnie z umową ulica miała być gotowa do końca 2021 r.

Prace drogowe się zakończyły, ale… jeszcze poprawki

Terminu został przekroczony o rok, a wykonawca i chorzowscy urzędnicy tłumaczyli, że opóźnienie wynika m.in. z konieczności przebudowy dodatkowych niezewidencjonowanych wcześniej kabli elektroenergetycznych oraz teletechnicznych. Na rynku brakowało też odpowiednich materiałów, co spowodowane było m.in. pandemią COVID-19. W końcu 3 stycznia 2023 r. Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, ogłosił dobrą nowinę.

- W Sylwestra zakończyły się prace drogowe na 3 Maja. Od wczoraj (2 stycznia 2023 – red.) można tu jeździć bez utrudnień. Trwają jeszcze prace porządkowe, malowanie pasów (tu wiosenna pogoda w styczniu się przydaje) itd. Następnie poprawki odbiory i uff modernizacja 3 maja za nami – napisał w mediach społecznościowych.

Tramwaje wrócą na ul. 3 Maja dopiero pod koniec stycznia 2023 r.

Czyli ulica jest gotowa, ale… nie całkiem. Samochodami i rowerami można jeździć, ale co z tramwajami? Na całej trasie wrócą prawdopodobnie dopiero pod koniec stycznia 2023 r. - Jeszcze nie było jazd próbnych, bo nie wszystko jest gotowe – podał we wtorek, 3 stycznia 2023 r., Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Chorzów ul Katowicka

Może Cię zainteresować:

Co nas czeka w Chorzowie w 2023 roku?

Autor: Maciej Poloczek

02/01/2023

Chorzów Rynek Urząd Miasta

Może Cię zainteresować:

10 najważniejszych wydarzeń 2022 r. w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

01/01/2023

Chorzów Przebudowa ul 3 Maja

Może Cię zainteresować:

Wreszcie! Ostatni etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon