Kolejne utrudnienia drogowe w Chorzowie. Związane są z przebudową linii kolejowej

W środę, 19 października 2022 r., w Chorzowie rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową układu drogowego w rejonie ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej – podał Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Oznacza to kolejne utrudnienia dla kierowców.

Chorzów Przebudowa linii kolejowej nr 131

Zaplanowane w Chorzowie prace związane są z budową połączenia drogowego ul. Raciborskiej z ul. Głogowską pod nowo budowanym wiaduktem kolejowym. Zastąpi on likwidowany przejazd kolejowy w ciągu ul. Strzelców Bytomskich.

- Ze względu na zakres i charakter prowadzonych robót konieczne będzie zamknięcie dla ruchu pojazdów ulicy Raciborskiej, Zabrskiej, Kędzierzyńskiej oraz zamknięcie wjazdu na ul. Głogowską (na długości ok. 50 m) od strony skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich – informują w MZUiM Chorzów.

Kolejne objazdy w Chorzowie

W związku zamknięciem ul. Raciborskiej objazd zostanie poprowadzony ul. 75. Pułku Piechoty i ul. Strzelców Bytomskich do ul. Styczyńskiego, natomiast dojazd do ul. Zabrskiej i Kędzierzyńskiej zostanie utrzymany od strony ul. Strzelców Bytomskich.

- W celu zapewnienia dojazdu do posesji zlokalizowanych w ciągu ul. Głogowskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, a dojazd będzie odbywał się ulicami Wolności do ul. Pułaskiego, na której to zostanie czasowo wprowadzony na całej jej długości ruch dwukierunkowy – dodają w MZUiM.

Wprowadzone zostaną także zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej. Ten etap prac ma się zakończyć do 30 czerwca 2023 r.

Chorzów. Budowa połączenia ul. Raciborskiej z ul. Głogowską
Chorzów. Budowa połączenia ul. Raciborskiej z ul. Głogowską


Prace związane z przebudową linii kolejowej nr 131

Przebudowa układu drogowego w Chorzowie związana jest z modernizacją linii kolejowej nr 131. To tzw. magistrala węglowa, która prowadzi z Górnego Śląska do portów na wybrzeżu Bałtyku. Ten etap prac obejmuje odcinek od Chorzowa Batorego do Nakła Śląskiego.

Poza budową nowego wiaduktu w okolicach ul. Głogowskiej i Zabrskiej inwestycja zakłada m.in. przebudowę wiaduktu nad ul. Sienkiewicza, budowę nowego przystanku kolejowego Chorzów Uniwersytet, przebudowę stacji Chorzów Miasto oraz modernizację peronów na stacji Chorzów Stary.

Chorzów Przebudowa linii kolejowej nr 131

Może Cię zainteresować:

Nie ma peronów, wiaduktu i przejazdu. Kolejowa inwestycja w Chorzowie

Autor: Redakcja

16/05/2022

Tory chorzow

Może Cię zainteresować:

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na Niedźwiedzińcu?

Autor: Redaktor Chorzowski

08/03/2021

Chorzów zjazd na DTŚ

Może Cię zainteresować:

Prace na DTŚ w Chorzowie. Zamkną zjazd na trasę

Autor: Maciej Poloczek

07/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon