Nie ma peronów, wiaduktu i przejazdu. Kolejowa inwestycja w Chorzowie

W miniony weekend rozebrano wiadukt, wcześniej kolejowy przejazd i perony. W Chorzowie na torach sporo się dzieje. To przebudowa linii nr 131. Zobaczcie w naszej galerii jak postępują prace.

W Chorzowie trwa duża kolejowa inwestycja. Przebudowa linii kolejowej nr 131, czyli tzw. magistrali węglowej. To trasa prowadząca z Górnego Śląska do portów na wybrzeżu Bałtyku. Ten etap prac obejmuje odcinek od Chorzowa Batorego do Nakła Śląskiego.

Na kolejowej linii przebudowane będą m.in. wiadukty, w tym ten nad ul. Sienkiewicza w Chorzowie. W miniony weekend (14 i 15 maja 2022 r.) część obiektu została już rozebrana. Nie ma też już starych peronów na stacji Chorzów Miasto, a nowe będą dłuższe. Rozebrano także przejazd kolejowy na ul. Strzelców Bytomskich. W planach jest także modernizacja peronów na stacji Chorzów Stary.

Nowy przystanek kolejowy, wiadukt i przejście podziemne

Inwestycja zakłada również budowę nowego przystanku kolejowego Chorzów Uniwersytet. Dojścia do peronów będą m.in. z przejścia podziemnego, które powstanie w ciągu ul. Strzelców Bytomskich. W pobliżu (okolice ul. Zabrskiej i Głogowskiej) zbudowany zostanie także nowy wiadukt kolejowy.

Na odcinku Chorzów Batory – Chorzów Miasto zostanie także dobudowany dodatkowy tor. Zwiększy się przepustowość linii kolejowej i będzie mogło tam kursować więcej pociągów. Pojadą one z prędkością do 120 km/h, wydłużenie torów na stacjach pozwoli na przyjmowanie dłuższych składów - do 750 metrów

Chorzów Batory stacja kolejowa

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa linii kolejowej. W Chorzowie będzie nowy przystanek

Autor: Maciej Poloczek

09/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dworzec chorzow batory

Kolejowa inwestycja w Chorzowie

Stacja chorzow miasto

Stacja Chorzów Miasto w nowej lokalizacji?...

Chorzów Batory stacja kolejowa

Nowy przystanek kolejowy w Chorzowie i przebudowane stacje

Chorzów kolej

Chorzów Batory zyska nowe połączenie kolejowe?

Tory chorzow

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na...

Stacja chorzow miasto

Stacja kolejowa Chorzów Miasto będzie...

Chorzow centrum przesiadkowe

Stacja kolejowa Chorzów Rynek? Jest list do...