Dzień Kota w śląskim zoo. Nie tylko o domowych futrzakach

Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony obchodzony jest 17 lutego. Tego dnia kociarze mogą świętować także w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie zaplanowano Dzień Kota. Będzie o domowych futrzakach, ale także tych dzikich, które można podziwiać w chorzowskim zoo.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny
Dzień Kota w śląskim zoo

Europejski, brytyjski, perski, rosyjski, syjamski i… można by tak jeszcze długo. Na świecie wyodrębniono dotychczas ponad 50 ras kotów. Do tego oczywiście poczciwe dachowce. Każdy z nich ma swoje święto, które obchodzone jest 17 lutego. Międzynarodowy Dzień Kota został ustanowiony we Włoszech w 1990 r., a Polsce obchodzony był po raz pierwszy w 2006 r. Od kilku lat także w chorzowskim zoo.

W sobotę, 17 lutego 2024 r., w ramach Dnia Kota w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, w jego dyrekcji zaplanowano prelekcję o żbiku i rysiu, prezentacją o żywieniu kotów domowych oraz zabawę terenową. Będzie można także uczestniczyć we wręczeniu tortu lwicy Kaasai.

Dzień Kota w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym – 17 lutego 2024 r. Program wydarzenia:

 • 10:00 - Prelekcja o żbiku i rysiu
  Jacek Wąsiński z Leśnego Pogotowia podzieli się swoją wiedzą na temat żbika i rysia. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o tych dzikich kotowatych i ich roli w ekosystemie.
 • 11:00 - Tort dla naszej lwicy Kaasai
  Uroczyste wręczeniu tortu lwicy Kasaii. To niezapomniane wydarzenie, które z pewnością dostarczy wiele radości zarówno solenizantce, jak i wszystkim obecnym gościom.
 • 12:00 - Prezentacja firmy Vitakraft o żywieniu kotów domowych
  Specjaliści podzielą się cennymi informacjami na temat właściwej diety, która zapewni twojemu pupilowi zdrowie i dobre samopoczucie.
 • 13:00 - Zabawa terenowa "Kocia Przygoda w Śląskim Zoo"
  Zabawa terenowa, która pozwoli dzieciom i dorosłym aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. To doskonała okazja do nauki i rozrywki w jednym.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Można się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie śląskiego zoo. Uczestnictwo w zabawie nie wymaga dodatkowych opłat, gości obowiązuje standardowa cena biletu wstępu.

Chorzów zoo las deszczowy

Może Cię zainteresować:

W śląskim zoo wyrósł las deszczowy Ameryki Południowej. Zobaczcie jak wygląda

Autor: Maciej Poloczek

06/10/2023

W śląskim zoo urodziła się kolejna żyrafa Ma na imię Lilo

Może Cię zainteresować:

Wspaniałe wieści z chorzowskiego zoo. Na świat przyszła kolejna żyrafa. Otrzymała imię Lilo

Autor: Maciej Poloczek

21/01/2024

Nowa linia Elki w Parku Śląskim już gotowa

Może Cię zainteresować:

Nowa linia Elki w Parku Śląskim już gotowa! Znów będzie można podziwiać z góry śląskie zoo

Autor: Maciej Poloczek

07/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon