Dodatek węglowy w Chorzowie. Wypłaty najwcześniej za tydzień

Środki na wypłatę dodatku węglowego wreszcie wpłynęły na konta samorządów. Także na konto Urzędu Miasta Chorzów. Wiele miast zapowiedziało, że od razu rusza z wypłatami dla mieszkańców, ale w Chorzowie rozpoczną się najwcześniej za tydzień. Skąd taka zwłoka?

Chorzów dymiące kominy

Wypłaty dodatku węglowego miały ruszyć najpóźniej w poniedziałek, 19 września 2022 r. To zadanie gmin, ale na ich kontach nie było pieniędzy. Pierwsze środki wpłynęły dopiero w środę, 21 września 2022 r.

W mediach społecznościowych poinformował o tym m.in. prezydent sąsiedniego Bytomia, Mariusz Wołosz i zaznaczył, że Urząd Miejski przekazał już pieniądze na konto Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- Dzisiaj MOPR zrealizuje przelewy w wysokości 3 tys. zł do 6569 osób, które złożyły wnioski w sierpniu i wrześniu a ich wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone – zapowiedział prezydent Bytomia.

Skąd opóźnienie w wypłacie dodatku węglowego?

Pierwsze wypłaty dodatku węglowego ruszają dziś także m.in. w Katowicach i Sosnowcu. Jutro w Tychach, a w Chorzowie… najwcześniej za tydzień. Dlaczego tak późno? Tomasz Breguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów, potwierdził, że miasto otrzymało już 8 mln zł na wypłatę dodatku węglowego, ale – jak dodał – musi to zostać zatwierdzone przez radnych. Najbliższa sesja Rady Miasta Chorzów jest za tydzień, 29 września.

Chodzi o to, że dotację trzeba najpierw wprowadzić do budżetu miasta, a dopiero później można zacząć wypłatę. Inne miasta działają szybciej – np. w Bytomiu w poniedziałek, 19 września, odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której wprowadzono zmiany w budżecie.

AKTUALIZACJA, 23.09.2022 r.

Wypłata dodatku węglowego w Chorzowie jednak przyspieszy. Dziś zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Szczegóły poniżej.

Dodatek węglowy w Chorzowie jednak szybciej. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

UM wyznaczył termin składania wniosków o dodatek węglowy. Trzy lokalizacje obsługujące

Autor: Martyna Urban

16/08/2022

Chorzów

Może Cię zainteresować:

Ruszyło głosowanie w 10. edycju Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

10/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon