Dodatek węglowy w Chorzowie jednak szybciej. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

W środę, 21 września 2022 r., samorządy dostały w końcu środki na wypłatę dodatku węglowego. Wiele z nich od razu ruszyło z wypłatami dla mieszkańców, a w Chorzowie na pieniądze trzeba jeszcze czekać. Sprawa jednak przyspieszyła - zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Chorzów.

Urząd Miasta Chorzów

Jak pisaliśmy wczoraj (22 września) na konto Urzędu Miasta Chorzów wpłynęło już blisko 8 mln zł na wypłatę dodatku węglowego. Jednak, by ruszyć z wypłatami dla mieszkańców, te środki muszą zostać wpisane do budżetu miasta.

W innym miejscowościach budżetowych zmian dokonano już wcześniej – np. w Bytomiu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej i wypłata dodatku rozpoczęła się od razu po otrzymaniu środków z rządowego funduszu.

Chorzów dymiące kominy

Może Cię zainteresować:

Dodatek węglowy w Chorzowie. Wypłaty najwcześniej za tydzień

Autor: Maciej Poloczek

22/09/2022

Krytyka mieszkańców przyspieszyła wypłatę dodatku węglowego?

W Chorzowie zwykła sesja Rady Miasta zaplanowana jest na najbliższy czwartek (29 września). Jeszcze wczoraj (22 września) nie było w planach sesji nadzwyczajnej, która mogłaby przyspieszyć wypłatę dodatku węglowego. Co spotkało się z negatywnymi komentarzami pod naszym artykułem.

- Maja czas bo siedzą w domach z centralnym ogrzewaniem. Syty głodnego nie zrozumie – napisała jedna z czytelniczek.

Czy to takie głosy krytyki przyspieszyły wypłaty? Czy wpłynęło na to co innego? Tego nie wiemy. Jednak dziś (23 września) zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Chorzów.

Radni spotkają się w poniedziałek (26 września), o godz. 15.45. Zajmą się tylko zmianami w budżecie, które pozwolą na wypłatę dodatku węglowego. W Chorzowie będzie się tym zajmował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Święty Florian Huta Batory

Może Cię zainteresować:

Chorzów chce wpisania tradycji hutniczych na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Autor: Maciej Poloczek

26/08/2022

E Rka

Może Cię zainteresować:

Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

25/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon