Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Chorzów obejmie kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów, podpisano już akt notarialny w tej sprawie. To jednak nie wszystko, miejscy radni zdecydowali także o skonwertowaniu na akcje spółki pożyczki udzielonej klubowi kilka lat temu. W sumie to ponad 3 mln zł.

fot. FB/Ruch Chorzów
E Rka

W środę, 24 sierpnia 2022 r., podpisano akt notarialny, na mocy którego Chorzów obejmie kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów. Z kasy miasta pójdzie na ten cel 900 tys. zł. To druga część wsparcia dla klubu zapisanego w budżecie Chorzowa na 2022 r. Pierwsza trafiła na Cichą już w kwietniu. W sumie to 1,8 mln zł, choć początkowo w budżecie nie zaplanowano nawet złotówki dla Niebieskich.

- Ruch w ostatnich latach notuje stały progres. Odradza się, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Dwa awanse do wyższej klasy rozgrywkowej z rzędu oraz udany start sezonu w I lidze były możliwe między innymi dzięki wsparciu ze strony miasta. Dziś po raz kolejny zdecydowaliśmy się wesprzeć klub z Cichej. Mam nadzieję, że przyczyni się to do kolejnych sukcesów drużyny Niebieskich – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Ponad 3 mln złotych dla Ruchu Chorzów

Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów, podkreśla, że od początku odbudowy klubu miasto jest ich strategicznym partnerem.

- Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni, że nadal możemy liczyć na wsparcie. Jestem przekonany, że rozwój sportowy i organizacyjny, jaki osiągnęliśmy w ostatnich latach, jest powodem do dumy dla mieszkańców Chorzowa – mówi w środę, 24 sierpnia, Seweryn Siemianowski.

Kolejne wsparcie przyszło dzień później. W czwartek, 25 sierpnia, miejscy radni jednogłośnie zdecydowali o skonwertowaniu pożyczki udzielonej klubowi na początku 2019 r. To 2 mln zł plus odsetki. O taką kwotę zmniejszy się zadłużenie niebieskiej spółki. - Radnym miasta Chorzów serdecznie dziękujemy za zrozumienie i udzielenie zgody na konwersję. To kolejny ważny krok w kierunku organizacyjnej odbudowy Ruchu – podkreślają na Cichej.

Ruch Chorzów stadion

Może Cię zainteresować:

Długa dyskusja o Ruchu Chorzów na sesji Rady Miasta. Czy klub dostanie pieniądze z kasy miasta?

Autor: Maciej Poloczek

27/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon