Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Chorzów obejmie kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów, podpisano już akt notarialny w tej sprawie. To jednak nie wszystko, miejscy radni zdecydowali także o skonwertowaniu na akcje spółki pożyczki udzielonej klubowi kilka lat temu. W sumie to ponad 3 mln zł.

fot. FB/Ruch Chorzów
E Rka

W środę, 24 sierpnia 2022 r., podpisano akt notarialny, na mocy którego Chorzów obejmie kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów. Z kasy miasta pójdzie na ten cel 900 tys. zł. To druga część wsparcia dla klubu zapisanego w budżecie Chorzowa na 2022 r. Pierwsza trafiła na Cichą już w kwietniu. W sumie to 1,8 mln zł, choć początkowo w budżecie nie zaplanowano nawet złotówki dla Niebieskich.

- Ruch w ostatnich latach notuje stały progres. Odradza się, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Dwa awanse do wyższej klasy rozgrywkowej z rzędu oraz udany start sezonu w I lidze były możliwe między innymi dzięki wsparciu ze strony miasta. Dziś po raz kolejny zdecydowaliśmy się wesprzeć klub z Cichej. Mam nadzieję, że przyczyni się to do kolejnych sukcesów drużyny Niebieskich – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Ponad 3 mln złotych dla Ruchu Chorzów

Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów, podkreśla, że od początku odbudowy klubu miasto jest ich strategicznym partnerem.

- Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni, że nadal możemy liczyć na wsparcie. Jestem przekonany, że rozwój sportowy i organizacyjny, jaki osiągnęliśmy w ostatnich latach, jest powodem do dumy dla mieszkańców Chorzowa – mówi w środę, 24 sierpnia, Seweryn Siemianowski.

Kolejne wsparcie przyszło dzień później. W czwartek, 25 sierpnia, miejscy radni jednogłośnie zdecydowali o skonwertowaniu pożyczki udzielonej klubowi na początku 2019 r. To 2 mln zł plus odsetki. O taką kwotę zmniejszy się zadłużenie niebieskiej spółki. - Radnym miasta Chorzów serdecznie dziękujemy za zrozumienie i udzielenie zgody na konwersję. To kolejny ważny krok w kierunku organizacyjnej odbudowy Ruchu – podkreślają na Cichej.

Ruch Chorzów stadion

Może Cię zainteresować:

Długa dyskusja o Ruchu Chorzów na sesji Rady Miasta. Czy klub dostanie pieniądze z kasy miasta?

Autor: Maciej Poloczek

27/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Niebieska Erka

Pożyczka skonwertowana na akcje Ruchu Chorzów

Marcin Michalik i Seweryn Siemianowski

Miasto kupuje kolejne akcje Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów stadion

Radni zdecydowali w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów

Czy Ruch Chorzów dostanie 1,8 mln zł od miasta?

Ruch Chorzów

Nie będzie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Czas na „męskie decyzje” w sprawie stadionu Ruchu Chorzów?

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!