Ruszyło głosowanie w 10. edycju Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Plenerowe siłownie, place zabaw, kino letnie, bluesowy piknik i wiele innych – ruszyło głosowanie w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

Chorzów

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Chorzowa 2022 r. ruszyło o północy 10 września. Do wydanie jest 3,9 mln zł, a wybierać można spośród 53 zgłoszony projektów – 31 inwestycyjnych i 22 społecznych.

Jak co roku wśród pomysłów inwestycyjnych znalazły się plenerowe siłownie czy place zabaw. Jest też m.in. projekt zazielenienia Wolki czy budowy sanitariatów na Cichej 6. Wśród zadań społecznych można wybierać m.in. spotkania filmowe w ogrodach Słowaka, bluesowy piknik w Batorym czy wycieczki krajoznawcze i potańcówki dla chorzowskich seniorów. (Pełna lista projektów dostępna jest na stronie bo.chorzow.eu)

Chorzowski Budżet Obywatelski. Głosowanie tylko przez internet

Głosować mogą wyłącznie mieszkańcy Chorzów (zameldowani lub nie). Każdy ma do dyspozycji 10 punktów – można je przeznaczyć na jeden lub więcej projektów. Głosowanie odbywa się wyłącznie przez platformę internetową na stronie bo.chorzow.eu.

- Osoby nieposiadające dostępu do internetu mogą oddać głos w pok. 220 w Urzędzie Miasta, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 oraz we wszystkich filiach biblioteki miejskiej – informują w chorzowskim magistracie.

Głosowanie trwa do 25 września, a wyniki zostaną ogłoszone trzy dni później.

Chorzow z drona

Może Cię zainteresować:

Budżet Obywatelski Chorzowa 2022. Lista pozytywnie zweryfikowanych projektów

Autor: Maciej Poloczek

29/08/2022

Otocjony wielkouche

Może Cię zainteresować:

Chorzowskie projekty w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Autor: Maciej Poloczek

26/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon