Będzie wodny plac zabaw w Chorzowie Batorym. Podpisano umowę na budowę

W Chorzowie Batorym powstanie wodny plac zabaw. We wtorek, 13 lutego 2024 r., podpisano umowę na jego budowę. – To ważna inwestycja dla mieszkańców Hajduk. Bardzo się cieszę, że udało nam się wyłonić wykonawcę oraz że wkrótce rozpoczną się prace – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa. Na efekt tych prac trzeba będzie jednak poczekać do przyszłorocznych wakacji.

Pierwszy wodny plac zabaw w Chorzowie otwarto w czerwcu 2021 r. Znajduje się na skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Filarowej i cieszy się dużą popularnością. Kolejny otwarto rok później. To inwestycja w Parku Śląskim, przy al. Harcerskiej, w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw. Czas na trzecią taką atrakcję dla najmłodszych, teraz w Chorzowie Batorym. Wodny plac zabaw powstanie przy ul. Granicznej.

– To ważna inwestycja dla mieszkańców Hajduk. Bardzo się cieszę, że udało nam się wyłonić wykonawcę oraz że wkrótce rozpoczną się prace. Mam nadzieję, że dzięki takim inwestycjom nasze pociechy będą więcej czasu spędzały na świeżym powietrzu i staną się one skuteczną konkurencją na przykład dla komputera czy telefonu. Ruch i aktywność fizyczna są bowiem ogromnie ważne dla zdrowia. Chcemy więc stwarzać najlepsze do niego warunki dla mieszkańców – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Wodny plac zabaw w Chorzowie Batorym ma być gotowy w czerwcu 2025 r.

Umowę na budowę wodnego placu zabaw podpisano 13 lutego 2024 r., a czas realizacji inwestycji to 15 miesięcy, więc gotowy ma być w czerwcu 2025 r. Prace mają ruszyć gdy się ociepli, a ich koszt to 3,7 mln zł.

– Teren budowy przejmiemy w ciągu najbliższych tygodni. Później czeka nas jego wygrodzenie oraz uzgodnienia z właścicielami infrastruktury podziemnej. Potem przystąpimy do prac rozbiórkowych i przygotowawczych, a następnie czekają nas roboty podziemne i technologiczne związane z wykonaniem niecki – tłumaczy Marcin Korzeczek, prezes spółki PPUH Hydrobud, wykonawca inwestycji.

Wodny plac zabaw w Chorzowie Batorym będzie przypominał ten znajdujący się w centrum miasta. Poza infrastrukturą do zabawy powstanie także budynek techniczny, z toaletami i pomieszczeniem dla obsługi. Będą także urządzenia do uzdatniania wody oraz zbiornik buforowy. Inwestycja obejmie także klasyczny plac zabaw, który powstanie obok.

Chorzów wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Będzie kolejny wodny plac zabaw w Chorzowie. Ruszyła procedura przetargowa

Autor: Maciej Poloczek

23/02/2022

Wodny Plac Zabaw

Może Cię zainteresować:

Wodny plac zabaw w Chorzowie otwarty!

Autor: Redaktor Chorzowski

02/06/2021

Wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Pierwszy wodny plac zabaw działa już na terenie Parku Śląskiego. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Autor: Aleksandra Szlęzak

03/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon