Wodny plac zabaw w Chorzowie otwarty!

Wodny plac zabaw w Chorzowie jest już otwarty! Został uruchomiony w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2021 r., a symbolicznie zrobił to pirat, za którego przebrał się prezydent miasta, Andrzej Kotala.

Ten wyjątkowy plac zabaw to pierwsza taka atrakcja w Chorzowie i znajduje się na skwerze przy ul. Floriańskiej. Składa się na niego niecka z urządzeniami, stacje uzdatniania dla wodnych atrakcji, strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z istniejącymi już alejkami.

- Główną atrakcją jest strefa wodnej zabawy z kilkunastoma atrakcjami. Ochłody można zaznać dzięki urządzeniom wodnym takimi jak: wulkan, rybka, dżdżownica, tunel czy żabka – wymieniają chorzowscy urzędnicy.

Wodny plac zabaw jest wyposażony w brodziki i dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W posadzce zamontowano dysze i lampy, dzięki czemu – jak dodają urzędnicy – można tu zaprogramować sekwencję gry wody ze światłem.

Otwarcie wodnego placu zabaw w Dzień Dziecka

Otwarcie wodnego placu zabaw przy ul. Floriańskiej w Chorzowie planowano na sobotę, 29 maja. Na ten dzień były jednak niesprzyjające prognozy pogody, więc wydarzenie przesunięto na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca 2021 r.

- Otwarciu wodnego placu zabaw towarzyszyły: zabawy z chustą i bramkami, zmagania sportowe, twister, modelowanie balonów czy malowane tatuaże – informuje chorzowski Urząd Miasta.

Plac jest monitorowany i dozorowany, a nad jego działaniem czuwają pracownicy MORiS Chorzów.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....

112

Byli agresywni, więc musieli opuścić mieszkania

Chorzow zoo

Chorzów. Zoo zamyka pawilony dla zwierząt. Bo...

Niska emisja

Zakład komunalny PGM Chorzów ostrzega przed...

Chorzow lodowisko

Koniec lodowiska na Rynku w Chorzowie

Odpady beczki

Składowisko odpadów niebezpiecznych w...

Chorzów targowa

Aparthotel i mieszkania przy Parku Śląskim?...