Wodny plac zabaw w Chorzowie otwarty!

Wodny plac zabaw w Chorzowie jest już otwarty! Został uruchomiony w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2021 r., a symbolicznie zrobił to pirat, za którego przebrał się prezydent miasta, Andrzej Kotala.

Ten wyjątkowy plac zabaw to pierwsza taka atrakcja w Chorzowie i znajduje się na skwerze przy ul. Floriańskiej. Składa się na niego niecka z urządzeniami, stacje uzdatniania dla wodnych atrakcji, strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z istniejącymi już alejkami.

- Główną atrakcją jest strefa wodnej zabawy z kilkunastoma atrakcjami. Ochłody można zaznać dzięki urządzeniom wodnym takimi jak: wulkan, rybka, dżdżownica, tunel czy żabka – wymieniają chorzowscy urzędnicy.

Wodny plac zabaw jest wyposażony w brodziki i dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W posadzce zamontowano dysze i lampy, dzięki czemu – jak dodają urzędnicy – można tu zaprogramować sekwencję gry wody ze światłem.

Otwarcie wodnego placu zabaw w Dzień Dziecka

Otwarcie wodnego placu zabaw przy ul. Floriańskiej w Chorzowie planowano na sobotę, 29 maja. Na ten dzień były jednak niesprzyjające prognozy pogody, więc wydarzenie przesunięto na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca 2021 r.

- Otwarciu wodnego placu zabaw towarzyszyły: zabawy z chustą i bramkami, zmagania sportowe, twister, modelowanie balonów czy malowane tatuaże – informuje chorzowski Urząd Miasta.

Plac jest monitorowany i dozorowany, a nad jego działaniem czuwają pracownicy MORiS Chorzów.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon